חשש במערך הסייבר - שיבוש הבחירות בעזרת סקרים

חשש במערך הסייבר - שיבוש הבחירות בעזרת סקרים
לפני כמה שבועות הזמין מערך הסייבר נציגים ממכוני הסקרים השונים כדי לקבל תדרוך והמלצות כיצד להגן על המחשבים והרשתות. לכאן חדשות נודע כי גם נציגי המפלגות השונות הוזמנו על ידי מערך הסייבר לתדרוך ולייעוץ שני לאחר סגירת הרשימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סייבר, האקרים, פריצה למחשבים
צילום: צילום: Gettyimages

במערך הסייבר חוששים מהטיית תוצאות הסקרים והגדירו את חברות הסקרים כבעלי חשיבות, שפגיעה בהם, בשבועות המובילים אל יום הבחירות עצמו, עלולה לשבש את מערכת הבחירות ולפגוע בתוצאות. כך פורסם הבוקר (ראשון) ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בחירות 2019 – בואו להכיר את המפלגות, המועמדים וכמה עובדות שלא ידעתם

לפני כמה שבועות הזמין מערך הסייבר נציגים ממכוני הסקרים השונים כדי לקבל תדרוך והמלצות כיצד להגן על המחשבים והרשתות שלהם. לכאן חדשות נודע כי נציגי המפלגות השונות הוזמנו גם כן על ידי מערך הסייבר לתדרוך ולייעוץ שני לאחר סגירת הרשימות.

מערך הסייבר פתח מוקד חירום שמספרו 119 - אליו יכולים ארגונים שונים להתקשר אם נתקלו בבעיות. בשבוע שעבר דווח בחדשות הערב כי בישראל נערכים למתקפת סייבר שעלולה להתרחש ב-48 השעות שלפני פתיחת הקלפיות, זמן קצר מדי שלא יאפשר את תיקון הנזק שיגרם.

החשש המרכזי הוא פרסום חומרים שנגנבו מאחת המפלגות, כלומר חומרים או תכתובות פנימיות שפרסומם עלול לפגוע בהן. דוגמה לכך היא למשל פרסום אלפי תכתובות פנימיות של הנשיא עמנואל מקרון בצרפת – 48 שעות לפני הבחירות, או הפריצה למחשבי המפלגה הדמוקרטית שפגעה בהילארי קלינטון בבחירות בארצות הברית.

הפופולריים