ח"כ שלח: חוק הלאום לא ישונה, יחוקק חוק יסוד נוסף

שלח: חוק הלאום לא ישונה, יחוקק חוק יסוד נוסף
ח"כ עופר שלח מכחול לבן התייחס למצע החדש והבטיח שבני גנץ יתראיין בחודש הקרוב. ב"השבוע" הדגיש שלח כי אם ההפרש בין כחול לבן לליכוד יהיה כמו בסקרים - גנץ ירכיב את הממשלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עופר שלח
צילום: בלי

חבר הכנסת עופר שלח מכחול לבן התייחס הערב (שישי) למצע שפרסמה מפלגתו ואמר כי זו "תכנית העבודה" של המפלגה. שלח סתר את הבטחתו של ראש המפלגה בני גנץ לשנות את חוק הלאום, ואמר בריאיון לירון דקל בתכנית "השבוע" בכאן 11 כי כחול לבן תחוקק בחוק יסוד את ערך השוויון. 

"ביומיים וחצי עיצבנו מצע לפעולה ב-25 נושאים עיקריים למפלגת שלטון בישראל. למפלגת השלטון שמתחרה נגדנו אין מצע כבר ארבע מערכות בחירות", אמר שלח. חבר הכנסת התייחס גם לאידאולוגיות השונות של אנשי כחול לבן ואמר כי המצע הוא תכנית פעולה. "מגוחך לחשוב ש-40-50 אנשים רציניים תהיה להם את אותה הדעה", הסביר.

שלח התייחס לכך שגנץ התראיין רק פעם אחת מאז החליט להתמודד בבחירות והבטיח כי מנהיג המפלגה יתראיין בחודש הקרוב בהתאם ל"תכנית תקשורת" שיש לו. לדברי חבר הכנסת, אם ההפרש בסקרים בין כחול לבן לליכוד יישאר כפי שהוא, הנשיא יטיל על גנץ את הרכבת הממשלה.

בנושא ההאשמה בהטרדה מינית כלפי גנץ אמר שלח כי "הדבר מתפורר כאבק דק". חבר הכנסת מכחול לבן הדגיש כי מתייחס לעניין בזהירות כי "אני לא רוצה שיישמע מדבריי שמץ שהטרדות מיניות זה לא חמור". 

ביום רביעי פרסמה מפלגת כחול לבן את מצע המפלגה לקראת הבחירות הקרובות. המפלגה לא הזכירה את נושא המדינה הפלסטינית במצעה, אבל נכתב בו כי "כל החלטה מדינית היסטורית תובא להכרעת העם במשאל עם או תאושר בכנסת ברוב מיוחד". 

במצע כחול לבן נכתב שהמפלגה תיזום ועידה אזורית יחד עם מדינות ערב שואפות היציבות, כדי להעמיק את תהליכי ההיפרדות מהפלסטינים. כמו כן נכתב כי "נחזק את גושי ההתיישבות ונאפשר חיים נורמליים בכל מקום בו חיים ישראלים. בקעת הירדן תהיה גבול הביטחון המזרחי של ישראל. ירושלים המאוחדת תהיה בירת ישראל הנצחית. לא תהיה התנתקות שנייה". 

הפופולריים