בצלאל סמוטריץ' מסמן את תיק החינוך

בצלאל סמוטריץ' מסמן את תיק החינוך
יו"ר האיחוד הלאומי הנכנס אומר כי אפשר לעשות יותר ממה שעשה שר החינוך הנוכחי בנט במשרדו. בריאיון בכאן רשת ב הוסיף סמוטריץ' כי מפלגתו צריכה להנהיג את הציונות הדתית ומוסיף בניגוד לנפתלי בנט הוא מחזיק בסדר יום ברור בסוגיית דת ומדינה והוא יעסוק בו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בצלאל סמוטריץ'
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר האיחוד הלאומי הנכנס, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', מסמן כמטרה למפלגתו בממשלה הבאה את תיקי החינוך והדתות. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר סמוטריץ' כי תיק החינוך הוא תיק חשוב שאפשר לעשות בו המון. "החינוך הוא יסוד קיומנו כאן וכל ילד וילדה צריכים להיות מחוברים לערכים ולשורשים ולזהות היהודית שלהם באהבה. שר החינוך בנט עשה דברים טובים רבים ויש דברים שאפשר וצריך לעשות יותר טוב ממה שעשה". 

האזינו לריאיון עם אורי אריאל:

סמוטריץ' ציין כי האיחוד הלאומי צריך להוביל את המערכת ברמה הפוליטית. "זה הדבר הנכון אבל צריך לראות איך יתארגנו האחים שלנו בבית היהודי ואת מי יעמידו בראשם. זה המהלך המתבקש אבל לא נשים בחזית את העניין האישי או המפלגתי. אנחנו רוצים למקסם את הכוח של הציבור שלנו. אם במשך שש שנים בנט הוביל את הציוניות הדתית וחבריי ואנחנו נשארנו בבית תחת הנהגתו, גם אם בלענו כמה צפרדעים בדרך, אז נדמה לי שגם החברים שלי בצד השני של הסקאלה יכולים לחיות תחת הנהגתנו עם המון הקשבה ודיאלוג. אני רואה עצמי מייצג ושליח של הציונות הדתית כולה ולא רק שלה".

בצלאל סמטריץ' שרטט את ההבדלים בינו ובין בנט ובראשם הדגש על סוגיות דת ומדינה: "בגישה שלי אפשר וצריך להיפתח. יש חלקים גדולים מאוד בחברה הישראלית שיכולים להזדהות עם עולם הערכים שאנחנו שמים בחלון הראווה שלנו אבל, וזה הבדל בין בנט לביננו, בלי טשטוש והורדת דגלים, נהיה אנחנו ב-100%. כמעט בכל תחום בסוגיית דת ומדינה אנחנו שונים. לבית היהודי בקדנציה האחרונה לא היה עיסוק או אג'נדה בתחום של הזהות היהודית. השארנו את זה לחרדים. יהיו אצלנו דיונים וסדר יום מאוד ברור בסוגיה הזו. לבנט לא היה ולא יהיה סדר יום בנושא הזה. הוא הולך להיות ימין מדיני. אני אומר לאו מוחלט על תחבורה ציבורית בשבת ונישואין אזרחיים".

על היחסים עם יו"ר המפלגה היוצא שעליו גבר אתמול, השר אורי אריאל שסירב ללחוץ אמש את ידו, אמר סמוטריץ': "אין בי שמחה, בטח בסיטואציה מול אורי, אבל יש לי את הבנת גדול האחריות על הכתפיים. אני מבין אותו. זה קשה לו ולי. אני אוהב אותו ומעריך אותו ומבין את הכאב. אני מקווה שהזמן יעשה את שלו ובטוח שהוא ימצא את הדרכים לעשות טוב לעם ישראל".

הפופולריים