למה הפסקתי להצביע מרצ והתחלתי להיות ימנית?

למה הפסקתי להצביע מרצ והתחלתי להיות ימנית?
"פתאום חברים צרחו עלי: 'כמה את יכולה להיות פשיסטית בעד ביבי?'" דלית סוטר הצביעה מרצ כל החיים, עד לפוסט אחד שהיא כתבה בצוק איתן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בן חורין
צילום:

דלית סוטר הידועה בכינויה "גלי בת חורין" גדלה במשפחה בורגנית וכל חייה הצביעה מרצ. בזמן מבצע "צוק איתן" פרסמה פוסט חיובי על הממשלה. "שמתי לב פתאום שהממשלה דואגת לנו, אז יצאתי עם פוסט ואמרתי שכשצריך להגיד תודה מותר להגיד מילה טובה גם על בנימין נתניהו.

הפוסט גרר תגובות נזעמות כלפיה מצד חבריה, תגובות ששינו את השקפתה הפוליטית ואת החיים. "התקשרו אליי חברים שאוהבים אותי וצעקו עלי: 'אנחנו לא יכולים לשמוע אותך, כמה את יכולה להיות פשיסטית, נאצית, בעד ביבי?'. הרגע הזה הפך אותי מאופורטוניסטית שחיה רק בשביל עצמה, למחויבת. הבנתי שיש פה בני אדם שיש לי חלק מאוד גדול בכך שפגעתי בהם. האנשים האלה, ימנים פשוטים, הושתקו בידי  אנשים כמוני במשך עשרות שנים".

סוטר מפנה אצבע מאשימה לעבר מנהיגי השמאל שלדבריה גורמים לפילוג בעם: "אני רוצה לשאול את מנהיג השמאל ובמיוחד את מנהיגי מרצ: 'עם מי אתם רוצים להתאחד? עם המתנחלים שאתם מתעבים? עם הימין שאתם חושבים שהוא כבר לא לגיטמי ופשיסטי? עם הדתיים שאתם פוחדים שיביאו לכם מדינת הלכה? אם אתם באמת מאמינים בערכי השמאל, אתם לא יכולים לתמוך בשמאל היום".

הפופולריים