ח"כ נחמיאס ורבין פורשת מהעבודה: "ביתי אינו אותו הבית"

נחמיאס ורבין פורשת מהעבודה: "לא אותו הבית"
בריאיון לכאן רשת ב אמרה חברת הכנסת כי ראתה בפירוק המחנה הציוני ובדרך, טעות אסטרטגית שתפגע קשות בסיכוי לחילופי שלטון. היא לא פסלה אפשרות להתמודד ברשימה אחרת: "קיבלתי הצעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

ח"כ איילת נחמיאס ורבין הודיעה הבוקר (רביעי) כי לא תתמודד בפריימריז הקרובים במפלגת העבודה. בהודעה שמסרה כתבה חברת הכנסת: "ביתי אינו אותו הבית. ראיתי בפירוק המחנה הציוני ובדרך, טעות אסטרטגית שתפגע קשות בסיכוי לחילופי שלטון ובמפלגת העבודה כציר חיוני להשגת היעד לטובת המדינה ואזרחיה".

האזינו לריאיון עם איילת נחמיאס ורבין:

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמרה נחמיאס ורבין, שעוזבת את מפלגת העבודה לאחר חברות של 28 שנים, כי הערכים של מה צריכה להיות מפלגת העבודה כמפלגת שלטון זזו לכיוון לא נכון ופירוק המחנה הציוני הפך את המפלגה ממפלגת ציר שכולם מנסים לחבור אליה לזו שצריכה לחבור לאחרים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

חברת הכנסת, שמתחה בשבוע שעבר ביקורת קשה על יו"ר המפלגה אבי גבאי בוועידת המפלגה, ציינה כי היא ממשיכה להאמין בערכי המפלגה שעליהם גדלה - הביטחוניים-מדיניים והחברתיים, ותמשיך להיות חלק מהזירה הפוליטית גם בעתיד. היא לא פסלה את האפשרות שתתמודד לכנסת הבאה ברשימה אחרת וציינה שגם קיבלה הצעות שונות: "יכול להיות שתראו אותי בכנסת. אני לא טהרנית. אני לא פוסלת, גם כי קיבלתי הצעות. כרגע אני עושה ארגון מחדש ולוקחת אוויר". 

בשבוע שעבר הודיע חבר מפלגה נוסף, ח"כ מיקי רוזנטל, כי לא יתמודד בפריימריז הבאים ויפרוש מהחיים הפוליטיים. 

התגובות במפלגת העבודה ובתנועה לפרישתה של איילת נחמיאס ורבין לא איחרו להגיע. חבר הכנסת עמיר פרץ כתב בחשבון הטוויטר שלו כי עזיבתה היא אבידה גדולה לתנועת העבודה.


יו"ר התנועה, ציפי לבני כתבה לורבין: "הכירותינו במשך שנים ממחנה רבין ועד היום הוכיחה שאת לוחמת אמיתית למען שלום וצדק חברתי ואני בטוח שתמשיכי להאבק למען ערכים אלה בהצלחה בכל מקום שבו תפעלי בעתיד״.


גם בקואליציה הגיבו לפרישתה של נחמיאס ורבין. שר החינוך נפתלי בנט הביע צער על פרישתה:הפופולריים