יהדות התורה שוב רצה יחד: חלוקה שווה של המקומות ברשימה

יהדות התורה שוב רצה יחד: חלוקה שווה של הרשימה
אגודת ישראל ודגל התורה חתמו על הסכם וירוצו יחד בבחירות הקרובות, כפי שפורסם בכאן חדשות. לראשונה, חלוקות המקומות בין המפלגות תהיה שווה, בעקבות הצלחת דגל התורה בבחירות המקומיות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן בכנסת
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סיעות אגודת ישראל ודגל התורה חתמו היום (רביעי) על הסכם ריצה משותפת בבחירות במסגרת רשימת "יהדות התורה". לראשונה, החלוקה בין הסיעות ברשימה תהיה בצורה שווה כך שבמקום הראשון ישובץ נציג מאגודת ישראל, במקום השני מדגל התורה וכך הלאה. זאת לאחר שעד כה, אגודת ישראל זכתה ל-60% מהמקומות ברשימה.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בנוסף לכך, אם תכנס הרשימה לקואליציה, התפקיד השלישי יהיה שייך לדגל התורה. לאחר שהיה שייך לאגודת ישראל עד עתה. בהודעה משותפת של הסיעות נמסר כי "מדובר במהלך אחדות היסטורי, הודות לשיתוף פעולה הדוק ומלא בין נציגי הסיעות ובהכוונת מועצות גדולי התורה".


סגן שר הבריאות יעקב ליצמן (אגודת ישראל) אמר: "יהדות התורה ניגשת לבחירות אלו באחדות מלאה ובכוחות משותפים. אנו עדים לצעד מבורך של קידוש השם גדול, להיות המפלגה הראשונה בישראל שמגיעה לסיכום מוקדם על סדר הרשימה ומתוך אחדות. אני בטוח שהמהלך יביא לתוספת כוח משמעותית בבחירות ולהצלחה גדולה".

ח"כ משה גפני (דגל התורה) מסר בתגובה כי "מדובר על תהליך היסטורי שלא היה כדוגמתו. אנחנו הסיעה הראשונה שסיימה את דיוניה הפנימיים, ויוצאת לבחירות בהסכם שיוויוני שעושה נחת רוח לגדולי התורה".

בתגובה להודעת האחדות בין מפלגות דגל התורה ואגודת ישראל, מדגישים בתנועת "נבחרות" הפועלת לשיוויון וייצוגן של נשים חרדיות בפוליטיקה כי "אחדות אמיתית לא מדירה 50% מהאוכלוסייה החרדית, אחדות אמיתית לא מדירה מהשיח הציבורי ומהפוליטיקה נשים ראויות".

עוד בתגובה: "כפי שנשים חרדיות יכולות להחזיק בגאון משרות בכירות במוסדות וארגונים משמעותיים בשוק הציבורי, כפי שנשים חרדיות יכולות להחזיק משרות בכירות בשוק הפרטי- כך הן בוודאי יכולות להיות שליחות ציבור נאמנות בכנסת ישראל ולקדם נושאים מהותיים החשובים לכלל הציבור החרדי בתחומי החינוך, החברה ועוד. אנו קוראות למפלגות החרדיות, שלבו נשים משלכם, שתקבלנה את ברכת הרבנים ושתוכלנה להוות כתובת ראויה וצנועה לנשים החרדיות באשר הן".

בחודש שעבר פורסם בכאן חדשות כי למרות הדם הרע ביניהם, צפויים שני הפלגים לרוץ יחד בבחירות הקרובות. בנוסף דווח כי ההחלטה על החלוקה השווה התקבלה בעקבות ההתחזקות של דגל התורה בבחירות המקומיות. לפני כשבוע הודיע הסיעות על התפצלות לקראת החיבור מחדש. 

הפופולריים