הליכוד מתחזק, השתיקה של גנץ לא השתלמה

הליכוד מתחזק, השתיקה של גנץ לא השתלמה
סקר מנדטים של כאן חדשות: לראשונה יש עתיד חלשה יותר מכוחה הנוכחי, איחוד בין המפלגות החרדיות עשוי להביא להיחלשות הליכוד, וגם: מי מתאים יותר בעיני הציבור להיות ראש הממשלה - נתניהו או גנץ? כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר מנדטים 16.1
צילום:

האם שתיקתו של בני גנץ עדיין משתלמת לו, או שהוא כבר משלם עליה מחיר? והאם נכונה התחושה שיש עתיד של יאיר לפיד מדשדשת? מסקר כאן חדשות, בביצוע מכון TNS, עולה כי לו הבחירות היו מתקיימות היום, הליכוד בראשות בנימין נתניהו עולה בשלושה מנדטים ל-31 מנדטים בהשוואה לסקר הקודם.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

השתיקה המתמשכת, ואולי דווקא דבריו הראשונים של גנץ על חוק הלאום, מזיקים לו – הוא מאבד מנדט ויורד ל-13 מנדטים. הרשימה המשותפת, שעדיין נמדדה יחד, שומרת על כוחה עם 12 מושבים בכנסת.


יש עתיד בראשות יאיר לפיד עם 10 מנדטים, 3 מנדטים פחות מהסקר הקודם. זו הפעם הראשונה שיש עתיד יורדת לראשונה מתחת לנתונים שלה בכנסת הנוכחית. מפלגת הימין החדש של בנט ושקד מאבדת בסקר כאן חדשות שני מושבים ועומדת על 7 מנדטים.

כולנו של משה כחלון יורדת ל-6 מנדטים, גשר של אורלי לוי-אבקסיס עם 6 מנדטים – רובם ככולם היו של כחלון בבחירות הקודמות. ש"ס יורדת ל-5 מנדטים אבל יציבה מעל אחוז החסימה. מרצ יורדת ל-5 מנדטים. הבית היהודי עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים. בצירוף הימין החדש יש פה גידול של ייצוג הציונות הדתית לכדי 11 מושבים בכנסת.

ישראל ביתנו עם 4 מנדטים, התנועה של ציפי לבני, שבסקר הקודם לא נכנסה לכנסת, עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים. תל"ם של משה יעלון רחוקה מאחוז החסימה – וערכה נאמד בלא יותר משני מנדטים.

היום חתמו אגודת ישראל ודגל התורה על הסכם איחוד, אבל ברקע עדיין נבחנת ריצה משותפת עם ש"ס – האם זה מהלך כדאי? בתרחיש כזה, על פי הסקר, מצבן של כל יתר הרשימות לא משתנה, אך הליכוד יורד ל-29 מנדטים, והרשימה החרדית המשותפת ליהדות התורה וש"ס – מניבה 13 מנדטים, שני מנדטים יותר מריצה נפרדת, ורק כך הם שומרים על כוחם בכנסת הנוכחית.

בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, קובע הסקר, 42% מהציבור רואים בבנימין נתניהו את המועמד המתאים ביותר לראשות ממשלה. בני גנץ עם נתונים טובים בהתאמה לתפקיד – 31% מהציבור רואים בו מועמד ראוי. שליש מהציבור טרם החליט.

גנץ רצה שהציבור יראה בו איש מרכז-ימין – האם זה עובד לו? על פי הסקר הערב, רק 12% רואים בו איש ימין, 36% תופסים אותו כאיש מרכז ו-26% אחוזים רואים בו איש שמייצג עמדות שמאל. הקמפיין של הליכוד, כך נראה, מצליח היטב.

הפופולריים