"מקדם את עצמו ואת ספרו": הביקורת נגד גבאי בעבודה נמשכת

"מקדם את עצמו": הביקורת נגד גבאי בעבודה נמשכת
גורמים בעבודה אומרים ש"הקמפיין של המפלגה הוא אישי לחלוטין ונטול מסר". המגעים בין מפלגות המרכז נמשכים וההערכה היא שיהיו חיבורים במהלך חודש פברואר - העבודה והתנועה נמצאים בעדיפות נמוכה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי
צילום: צילום: גילי יערי, פלאש 90

במפלגת העבודה ממשכים לבקר את התנהלותו של יו"ר המפלגה אבי גבאי ואומרים כי הוא "מקדם את עצמו ואת ספרו עם לוגו של המפלגה". כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. למטה המרכזי של המפלגה הגיעו מאות עותקים מספרו של גבאי - "הקמפיין של המפלגה הוא אישי לחלוטין ונטול מסר", מסרו. 


הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הכוכב הבא - גרסת הפוליטיקה: המטה הסודי של בני גנץ מחפש טאלנטים - פרשנות

גורמים בעבודה טוענים כי גבאי מקבע את ההנחה שבנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא ודורש מעמיתיו למחנה שלא לקחת חלק בממשלתו. עוד פורסם בחדשות השבוע כי המגעים בין מפלגות המרכז נמשכים וההערכה היא שיהיו חיבורים במהלך חודש פברואר. כל אפשרויות החיבור נבחנות, אך מפלגות העבודה והתנועה של ציפי לבני נמצאות בעדיפות נמוכה לשיתוף.

תגובת מפלגת העבודה: "הספר הוא חלק מקמפיין הבחירות שלנו, ומתאר גם את התכניות והרעיונות של יו"ר המפלגה. כלל פעולותיו של יו״ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה נעשים בכפוף לייעוץ משפטי מקצועי ולנורמה ציבורית ראויה".

מהצד הימני של המפה הפוליטית - גורמים בימין קוראים לשנות את שיטת מינוי השופטים, על רקע פרשת המינוי תמורת מין, בה מעורב עורך הדין אפי נוה, שהתפטר שלשום מראשות לשכת עורכי הדין. הגורמים קוראים לבחון את העברת המינויים לידי הכנסת.

"הפוליטיקה מאחורי דלת הוועדה למינוי שופטים חריפה וקשה", אמרו הגורמים בימין. מקורבי שרת המשפטים איילת שקד, שמותקפת בעקבות הפרשה: "היו הבנות עם אפי נוה בוועדה ושיתוף אידיאולוגי, אבל גם מחלוקות חריפות בנושאי חקיקה".

הפופולריים