סניגורי נתניהו יטענו בפני היועמ"ש: החלטה על שימוע – הטעייה של הציבור

בצל המתיחות: סניגורי רה"מ ייפגשו עם מנדלבליט
בצל המתיחות הגדולה, חברי צוות ההגנה של ראש הממשלה צפויים להיפגש עם מנדלבליט ולטעון כי לפרסום של ההחלטה לפני הבחירות תהיה השפעה לא הוגנת על תוצאותיהן. למרות זאת, סיכוי נמוך שמנדלבליט ישנה את עמדתו בנושא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בצל המתיחות הגדולה בין ראש הממשלה לבין היועץ המשפטי לממשלה, מחר (שני) צפויה להיערך פגישה בין צוות ההגנה של בנימין נתניהו לבין אביחי מנדלבליט. סניגוריו של נתניהו צפויים להעלות בפגישה טיעונים לא פשוטים מצדו, בין השאר על כך שפרסום החלטה לערוך לו שימוע טרם הגשת אישום לפני הבחירות היא בגדר הטעייה של הציבור – ואף עלולה להשפיע על תוצאותיהן.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


צוותו של נתניהו יטען כי מכיוון שקבלת החלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע אינה סופית, שכן השימוע עצמו עשוי לשנותה - אין זה הוגן לפרסם אותה לפני הבחירות. בנוסף, הם יעלו גם טענה פרוצדרולית שלפיה החוק והנחיות משרד המשפטים בעצמו מחייבים ליידע על המלצת המשטרה, מה שלא נעשה במקרה זה. גם דברי הביקורת שלנתניהו על היועץ והריאיון שהעניק לחדשות 12 צפויים לעלות בפגישה, ולו בעקיפין. 

למרות זאת, ההערכות הן כי יש סיכוי נמוך מאוד שמנדלבליט ישנה את קביעתו, ולפיה ניתן לפרסם הודעה על אישום בכפוף שימוע כל עוד הדבר קורה בטווח זמן סביר לפני הבחירות. גורמים המעורים בנושא הסביר כי היועץ היה מודע לטענות ולשיקולים השונים והם נלקחו בחשבון. לצד זאת, הוא ישמע את הדברים ויקבל החלטה אחרי הפגישה.

הפופולריים