מנדלבליט נפגש עם נציגי נתניהו: "אגבש עמדה בקרוב"

מנדלבליט נפגש עם נציגי רה"מ: אגבש עמדה בקרוב
באי כוחו של ראש הממשלה ניסו לשכנע את היועץ המשפטי לממשלה לדחות את פרסום החלטתו בנוגע לתיקי נתניהו עד אחרי הבחירות. גם השופט בדימוס ספי אלון הצטרף במפתיע לפגישה, שנמשכה כשעתיים וחצי. לשכת היועמ"ש: "הטענות נשמעו ברוב קשב, והדברים יישקלו כמקובל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עורכי דינו של נתניהו מגיעים למשרד המשפטים
צילום:

באי של כוחו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגשו בצהריים (שני) במשרד המשפטים עם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. עורכי הדין נבות תל צור, עמית חדד, טל שפירא והשופט בדימוס עודד מודריק ניסו לשכנע את היועץ לדחות את פרסום החלטתו בתיקים הנוגעים לנתניהו עד אחרי הבחירות ב-9 באפריל. הפגישה הסתיימה לאחר שעתיים וחצי,

מלשכת היועץ המשפטי לממשלה נמסר כי סנגוריו של ראש הממשלה הציגו באריכות את טענותיהם בעניין מועד פרסום החלטת היועץ בתיקי החקירה בעניין ראש הממשלה. לדברי הלשכה, "הטענות נשמעו ברוב קשב, והדברים יישקלו כמקובל. היועץ המשפטי לממשלה יגבש את עמדתו בימים הקרובים והיא תימסר לסנגורים בהקדם".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות



מלבדם, נרשמה הצטרפות מפתיעה לפגישה - השופט בדימוס ספי אלון, נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע לשעבר שפרש משיפוט לפני כשנתיים. אלון הצטרף לפגישה לצורך הדיון בחשיבות מועד פרסום ההחלטה של היועץ המשפטי.

סניגוריו של נתניהו היו צפויים להעלות בפגישה טיעונים לא פשוטים מצדו, בין השאר על כך שפרסום החלטה לערוך לו שימוע טרם הגשת אישום לפני הבחירות היא בגדר הטעייה של הציבור – ואף עלולה להשפיע על תוצאותיהן.


צוותו של נתניהו טוען כי מכיוון שקבלת החלטה להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע אינה סופית, שכן השימוע עצמו עשוי לשנותה - אין זה הוגן לפרסם אותה לפני הבחירות. בנוסף, הם צפויים היו להעלות גם טענה פרוצדורלית שלפיה החוק והנחיות משרד המשפטים בעצמו מחייבים ליידע על המלצת המשטרה, מה שלא נעשה במקרה זה. גם דברי הביקורת שלנתניהו על היועץ והריאיון שהעניק לחדשות 12 צפויים לעלות בפגישה, ולו בעקיפין. 

למרות זאת, ההערכות הן כי יש סיכוי נמוך מאוד שמנדלבליט ישנה את קביעתו, ולפיה ניתן לפרסם הודעה על אישום בכפוף שימוע כל עוד הדבר קורה בטווח זמן סביר לפני הבחירות. גורמים המעורים בנושא הסביר כי היועץ היה מודע לטענות ולשיקולים השונים והם נלקחו בחשבון. לצד זאת, הוא ישמע את הדברים ויקבל החלטה אחרי הפגישה.

הפופולריים