גנץ, יעלון ואשכנזי משוחחים ובוחנים חבירה אפשרית

גנץ, יעלון ואשכנזי משוחחים ובוחנים חבירה
מיזוג הרשימות בין שני הרמטכ"לים לשעבר נראה קרוב מתמיד, אך אשכנזי מוכן להצטרף רק אם יוכל להביא עמו אדם נוסף. גם המשא ומתן עם לפיד בשיאו - אך זה עדיין מתעקש לעמוד בראש הרשימה. גם אורלי לוי טרם יצאה מהמשחק, אך אין לה אפשרות לרוץ עם לפיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר חוסן לישראל בני גנץ ישבור שתיקה בשבוע הבא, וכעת מתחיל לבחון חיבורים אפשריים. הקשרים בינו לבין משה יעלון מתהדקים ומיזוג הרשימות קרוב מאוד. השניים משוחחים רבות עם גבי אשכנזי, אך הוא מוכן להצטרף רק אם יוכל להביא עמו אדם נוסף. גם המשא ומתן עם יאיר לפיד בשיאו, אך הוא עדיין מתעקש לעמוד בראש הרשימה. אורלי לוי טרם יצאה מהמשחק, אך אין לה אפשרות לרוץ עם לפיד.


לפי גנץ, חיבורים עם מפלגת העבודה ועם התנועה בראשות ציפי לבני - לא עומדים על הפרק, בטענה כי המפלגות הללו נתפשות כשמאל. גורמים בעבודה הגיבו ואמרו כי קמפיין "הקול האבוד" מאורגן בידי שליחיו של אהוד ברק. 

בחוסן לישראל נערכים לקראת נאום ההשקה שייערך ביום שלישי בגני התערוכה. לאחר מחקרי עומק שערך גנץ, מסתמן כי דעתו בנושאי ביטחון תהיה דומה לזו של נתניהו. הרמטכ"ל לשעבר ידבר על הצורך בהסדר מדיני וביד קשוחה יותר נגד חמאס.

מחוסן לישראל נמסר כי גנץ מסרב להיענות לקמפיין גבאי הקורא לא לשבת עם נתניהו. גבאי בתגובה האשים את גנץ: "בגללו אין חיבורים". גם ממפלגת העבודה נמסר: "בשורה של ישיבות גנץ סרב לכל הצעה לחיבור עם העבודה".

הפופולריים