בנט על היועמ"ש: "לא נכון שבידי אדם אחד יהיה הכוח להחלפת שלטון"

בנט: הכוח להחלפת השלטון לא צריך להיות בידי אחד
יו"ר הימין החדש התייחס להחלטתו הצפויה של מנדלבליט באשר לתיקי נתניהו: "רק בפסק דין חלוט ראש ממשלה צריך לסיים את תפקידו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר הימין החדש, השר נפתלי בנט, אמר הערב (שני) בהתייחס לחקירות ראש הממשלה כי "לא נכון שבידי אדם אחד, ראוי ומוכשר ככל האפשר, יהיה הכוח להחלפת שלטון. ברמה הערכית, הציבור ייקח הכל בחשבון ויחליט מה הוא מצביע".

בנט, שדיבר בכנס המכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב, ציין כי "ראינו היסטורית הרבה מאוד אנשים שהוגש נגדם כתב אישום ולא קרה עם זה כלום. החוק מאוד ברור וקובע שרק בפסק דין חלוט ראש ממשלה צריך לסיים את תפקידו".

הוא הוסיף: "אנחנו מקווים שזה לא יקרה, אבל אם אם חלילה יוחלט על הגשת כתב אישום, אנחנו נתכנס בסיעה ונקבל החלטה. בעוד כמה חודשים מיליוני אנשים יצאו אל הקלפי". 

מוקדם יותר היום תקף השר לביטחון הפנים גלעד ארדן את המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך בעקבות דבריו על תיקי נתניהו. בריאיון לרן בנימיני ואמילי עמרוסי בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב, אמר ארדן: "התבטאותו חמורה מאוד. היא פוגעת באמון הציבור במשטרה, ומכניסה את המשטרה לקלחות הפוליטית".

"אני חושב שכולנו בשר ודם וכשמפעילים עלינו לחצים זה עלול להשפיע", אמר ארדן. "אני מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא יודיע על החלטתו בחקירות ראש הממשלה לפני הבחירות, כי אם הוא לא יכול לתת לראש הממשלה בנימין נתניהו שימוע זה יכול להיות פגיעה בדמוקרטיה. יש פה קמפיין לחצים. עד עכשיו זה היה מצד גורמים בשמאל, ועכשיו בצער רב זה גם המפכ"ל.

"הדברים שאמר אלשיך דומים להפגנות מול ביתו של מנדלבליט. כאילו אם יחליט שלא להגיש כתב אישום יש כאן משהו לא בסדר. התקשורת ניפחה האשמות נגד ראש הממשלה. הסטנדרטים שהופנו נגדו לא הופנו כלפי אחרים".

הפופולריים