סופית: נסגר ההסכם לחבירת גנץ ויעלון

סופית: נסגר ההסכם לחבירת גנץ ויעלון
יו"ר תל"ם צפוי להגיע לנאום של הרמטכ"ל לשעבר הערב בתל אביב. מוקדם יותר היום התייחס יעלון למגעים ולאפשרות החבירה ואמר בריאיון לכאן רשת ב כי "אני מדבר הרבה עם גנץ. הדרך הנכונה היא חיבורים שיצרו אלטרנטיבה לשלטון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ומשה בוגי יעלון
צילום: פלאש 90

סופית: ההסכם לחבירת מפלגתו של גני גנץ "חוסן לישראל" ומפלגתו של משה יעלון תל"ם נסגר. השר לשעבר צפוי להגיע הערב (שלישי) לנאומו של גנץ בתל אביב. מחוסן לישראל אישרו ש"הושגה התקדמות במגעים עם מפלגת תל"ם בראשות בוגי יעלון. סוכם כי המגעים יימשכו".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי שבו השתתף יעלון אחר הצהריים הוא עדיין לא אישר בקולו את ההסכם אך אמר: "בואו נמתין כמה שעות והתמונה תתבהר. אני שומר סוד. אני כבר שנתיים מתארגן לקראת הרגעים הללו. אני כל הדרך קורא לחיבורים. ואני פועל לשם כך".


יעלון התייחס לאחת מנקודות המחלוקת בינו לבין גנץ, והיא שאלת הכניסה לממשלת נתניהו אם יוגש נגדו כתב אישום. "אני כבר אמרתי שלא אכנס לממשלה בראשות נתניהו", אמר. "כרגע צריך לפעול כדי ליצור כוח שינצח בבחירות. מה שבוער בי זה להחזיר את המדינה למסילה".

יעלון אף תקף את ראש הממשלה ואמר כי "כל מי שלא מסכים עם נתניהו הופך אצלו לשמאלן. הנשיא ריבלין, ח"כ בגין וגם אני. כולם זוכים לשיסוי מכיוונו. צריך להפסיק את זה". הוא הוסיף כי "איחוד הכוחות צריך להיות בין ימין ממלכתי לשמאל ציוני. יש כאן מכנה משותף רחב מאוד".

כמה שעות לפני נאומו הראשון של בני גנץ במסגרת מערכת הבחירות, התייחס ראש מפלגת תל"ם משה יעלון למגעים עם גנץ בנוגע לאיחוד. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב הוא אמר מוקדם יותר היום כי"אני מדבר הרבה עם גנץ. הדרך הנכונה היא חיבורים שיצרו אלטרנטיבה לשלטון".

האזינו לריאיון המלא עם יעלון בכאן רשת ב:

יעלון הביע תקווה שגם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ייכנס למערכת הפוליטית. "ההחלטה של אשכנזי להצטרף אלינו או לא היא שלו", אמר. "אני מקווה שהוא יצטרף. יש לי הזדמנויות לדבר איתו, וגם בו בוער העניין של מה קורה עם המדינה".

יעלון גם הצהיר כי אינו מתכוון לשבת בממשלה בראשות בנימין נתניהו, זאת על אף שגנץ טרם יצא בצהרה דומה: "אני קראתי לנתניהו להתפטר לפני שנתיים כשהתברר לי הנזק שהוא גורם. מפלגה בראשותי לא תיכנס לקואליציה בראשות נתניהו. נחכה ונשמע מה יהיה לבני גנץ להגיד בעניין".


אתמול דווח בחדשות הערב כי גורמים המעורבים במשא ומתן לאיחוד בין גנץ ליעלון אמרו כי "דרישותיו של יעלון הזויות". עוד אמרו אותם גורמים כי "הקשר בין דרישותיו של יעלון למציאות מקרי בהחלט".

הפופולריים