גנץ: "אף מנהיג ישראלי הוא לא מלך, המדינה היא דווקא אנחנו"

גנץ: "אף מנהיג ישראלי הוא לא מלך"
בנאום פוליטי ראשון התייחס גנץ למגוון נושאים - מחתירה לשלום, דרך שיפור מצב הדיור והבריאות בישראל, ועד השמירה על טוהר המידות במערכת הפוליטית. "עצם המחשבה שיכול לכהן בישראל ראש ממשלה שהוגש נגדו כתב אישום - מגוחכת בעיניי", אמר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בנאום הפוליטי הראשון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"בתשעה באפריל אקים ממשלה ממלכתית, ממשלה של עוצמה שתפיג חרדות - ולא אחת שמזינה חרדות", כך הכריז הערב (שלישי) הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, יו"ר חוסן לישראל, בנאום פוליטי ראשון שנשא בתל אביב. ברמיזה לראש הממשלה בנימין נתניהו אמר גנץ: "אף מנהיג ישראלי הוא לא מלך. המדינה היא אנחנו". לאחר מכן הזמין גנץ את יו"ר מפלגת תל"ם משה יעלון, איתו הגיע להסכם לריצה משותפת.

צפו בנאום המלא של בני גנץ 

כל התגובות לנאום הראשון של גנץ - הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הבחירות של כאן חדשות בטלגרם

גנץ פנה למאות הפעילים שקיבלו אותו בהתלהבות רבה ואמר: "באתי לכאן הערב משום שפרט למשפחתי אין לי דבר יקר יותר בעולם מאשר מדינת ישראל. אני מחויב לה. בשבילי ישראל היא באמת לפני הכול. אזרחי ישראל, אליכם אני בא ואליכם אני חוזר ורק אליכם אני מחויב. העם היהודי והמדינה הציונית הם סיפור גדול יותר מכל מנהיג. אנחנו עם אחד, לכולנו המנון אחד, דגל אחד וצבא אחד. באתי כי אני חרד לישראל".


הרמטכ"ל לשעבר הוסיף: "השלטון הנוכחי מעודד הסתה, פלגנות ושיסוי. את ערכי היסוד של הממלכתיות הישראלית הוא המיר בגינונים של בית מלוכה צרפתי. במקום לשרת את העם, השלטון מתנשא על העם והעם משעמם אותו. הוא לא רואה את האדם העובד ואת האישה העובדת. הוא לא רואה את המשפחות הנאנקות מיוקר המחיה ואת הצעירים שלא יכולים לקנות דירה".

עוד הוסיף גנץ ברמיזות כלפי נתניהו: "היה כבר מלך שאמר: 'המדינה היא אני'. אבל לא, לא אצלנו. אף מנהיג ישראלי אינו מלך. המדינה היא לא אני. המדינה היא דווקא אתם. המדינה היא דווקא אנחנו. אני עומד כאן לפניכם, ארבע שנים אחרי שסיימתי את תפקידי כרמטכ"ל, ומבקש את אמונכם כדי שאוכל להנהיג את מדינת ישראל. בתשעה באפריל אקים ממשלה ממלכתית. ממשלה של עוצמה. ממשלה שתנהג באחריות, בתקיפות ובנחישות".


על סוגיות של ביטחון וטוהר המידות אמר גנץ: "נגמרו מסיבות עיתונאים על נושאי ביטחון. לא צוברים ביטחון על התרברבות. הממשלה שנקים תהיה ממלכתית ולא מלכותית. זו תהיה ממשלה ללא משרתים, ללא מתנות מגונות וללא ליצני חצר. זו ממשלה שתחבר בין ישראלים. היא תציב את הישראלים לפני הכול. בממשלה הממלכתית שלנו לא יהיו התקפות פרועות נגד הרמטכ"ל ונגד היועץ המשפטי לממשלה. נגמרו הימים שבהם השתמשו במשפחות שכולות לצרכים פוליטיים".


אחרי דבריו של גנץ, הוא הזמין לבמה את יו"ר תל"ם משה יעלון. "באנו לכאן ביחד כדי לנצח, אנחנו כאן ביחד כי טובת המדינה ורק היא לנגד עינינו", אמר יעלון. "אנחנו שותפים בהנהגת אלטרנטיבה שלטונית מנצחת. כדי להחזיר לאזרחי ישראל את התקווה. אנחנו מתייצבים בראש הכוח הפוליטי שיחזיר את המדינה למסילה. יחד אנחנו לוקחים אחריות כמו בכל חיינו. זאת למען חוסנה של המדינה, דמותה וערכיה. זו מלחמה על הבית".

הפופולריים