"שמאל זה שמאל זה שמאל": התגובות לנאומו של בני גנץ

"מסוכן לתת לו את הביטחון": התגובות לנאום גנץ
במערכת הפוליטית מיהרו לתקוף את הרמטכ"ל לשעבר אחרי נאומו הראשון במערכת הפוליטית. ליכוד: "הוא איש שמאל". השר בנט: "סכנה לתת לו את תיק הביטחון". ח"כ יחימוביץ: "הוא חלש במעשים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ
צילום: צילום מסך

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

במערכת הפוליטית הגיבו במהירות לנאומו של בני גנץ ותקפו את האיש שהודיע הערב (שלישי) על רצונו להחליף את בנימין נתניהו. שרת התרבות והספורט מירי רגב (ליכוד) קבעה: "בני גנץ הוא השמאל החדש. נאום מלא סיסמאות ריקות מתוכן". 

זה מה שהיה לראש הממשלה נתניהו להגיד:


בתגובה הרשמית של הליכוד נאמר: "כל מכבסת המילים של גנץ, שקיבל היום חיבוק ענק מהתקשורת, לא תסווה את העובדה שהוא איש שמאל. מי שאומר שהוא לא שמאל ולא ימין - הוא שמאל. מיד לאחר הבחירות גנץ יתאחד עם לפיד ויתר מפלגות השמאל - ויקים ממשלת שמאל. התרגיל השחוק של השמאל להדביק גנרל בראש רשימה כדי להפיל ממשלת ימין - לא יעבוד הפעם על המחנה הלאומי.

"ביחד שמנו את מה שפחות חשוב בצד, ושמנו את ישראל לפני הכל. זהו החיבור הפוליטי הראשון ונפעל כדי שיהיו עוד" pic.twitter.com/PPNG3fS05p


יו"ר האופוזיציה, ח"כ שלי יחימוביץ (העבודה) הכריזה: "בלתי נסלח שבתקופה מסוכנת שבה ראש ממשלה שקוע עד צוואר בפלילים ומרסק את הדמוקרטיה לצרכיו, לא אמר נחרצות כי לא ישב בממשלה תחת נתניהו. מצער שדווקא מי שאמור להביא רוח חדשה לא הפגין אומץ ציבורי הערב ושמר לעצמו אופציה להיות שר בממשלת נתניהו".


וכך הגיבה מפלגת כולנו: 


שר החינוך נפתלי בנט ("הימין החדש") פרסם תגובה בה כתב: "גנץ מדבר מאוד יפה, אבל חלש מאוד במעשים. בכל המבחנים בהם הוא עמד - הפקרת צד״ל ביציאה מלבנון, הפקרת מדחת יוסף, שחרור 1,000 מחבלים, מחדל מבצע צוק איתן - הוא היסס וגמגם. הוא איש טוב אבל הוא מאוד מאוד חלש. החיבור שלו ושל בוגי הוא חיבור של אדריכלי התיקו. זו תפיסה שאומרת שאנחנו לא מנסים לנצח אלא רק לצאת בשלום. גנץ הוא איש שמאל מובהק בתפיסותיו. שמאל זה שמאל זה שמאל. הוא דיבר על סינואר אבל הוא הבנאדם שהכתיר את סינואר. זו סכנה לתת לו את תיק הביטחון או אחריות ביטחונית על ישראל״.
הפופולריים