אמסלם: "הפערים בין נתניהו לגנץ הם כמו בין נושאת מטוסים לחסקה"

"נתניהו וגנץ - כמו נושאת מטוסים מול חסקה"
לאחר נאום בני גנץ, בימין ממשיכים לשייך את הרמטכ"ל לשעבר למחנה השמאל. באופוזיציה בירכו על הדברים שנאמרו בנאום, אך התאכזבו מכך שגנץ לא הבהיר כי לא יישב בממשלת נתניהו: "בנושא הזה צריך אמירה נחרצת"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום בני גנץ ומשה יעלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

התגובות במערכת הפוליטית לנאומו של בני גנץ אמש (שלישי) ממשיכות להגיע גם היום. כמו לפני הנאום, במפלגת הליכוד טוענים כי גנץ משתייך למחנה השמאל, ובאופוזיציה בירכו על דברי הרמטכ"ל לשעבר אך התאכזבו מכך שלא התחייב לשבת בממשלה של בנימין נתניהו.

האזינו לריאיון עם דוד אמסלם בכאן רשת ב

בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב אמר יו"ר הקואליציה דוד אמסלם: "כשאתה בוחן את גנץ מול נתניהו, זה נראה לי כמו פערים בין נושאת מטוסים לחסקה. גנץ אמר בדיוק את מה שציפי לבני אומרת ומה שאהוד אולמרט אומר. 

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"הוא גם דיבר על כך  שהוא איש הגון וישר. אבל כשגנץ נפרד מצה"ל הוא עשה מסיבה ב-600 אלף שקל מכספי ציבור. איך אתה מדבר על ראש ממשלה, כשאתה עשית מסיבה כזאת מכספי מדינת ישראל".

האזינו לריאיון עם ישראל כץ בכאן רשת ב

האזינו לריאיון עם שלי יחימוביץ' בכאן רשת ב

דברים דומים אמר גם השר וח"כ מהליכוד ישראל כץ בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "אני מכיר את גנץ ואת משפחתו מילדות, והם אנשי שמאל מובהקים. שום תחפושת לא תשנה את זה. הניסיון שלו לצבוע את הדברים בשחור זה הדבר הכי צרם לי. זה בגדר הוצאת דיבת הארץ רעה".

יו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ' אמרה כי "בני גנץ אמר דברים יפים. אבל כשיש ראש מממשלה תחת חקירות, אי אפשר לסיים את הנאום תוך השארת אופציה שאתה תהיה שר תחת אותו ראש ממשלה - כאן דרושה אמירה נחרצת". יו"ר התנועה ח"כ ציפי לבני אמרה: "אני שמחה על הדברים שנאמרו בנאום. את מה שגנץ דיבר עליו אתמול, אני עשיתי בממשלות ישראל".

האזינו לריאיון עם ציפי לבני בכאן רשת ב

האזינו לריאיון עם מיכאל ביטון בכאן רשת ב

חבר מפלגתו של בני גנץ ראש מועצת ירוחם לשעבר מיכאל ביטן אמר בתוכנית "קלמן-ליברמן": "מפה תפקידנו הוא לדאוג שיהיה ראש ממשלה חדש במדינת ישראל. גנץ רק אמר שלא יישב בממשלה עם ראש ממשלה עם כתב אישום. הוא לא אומר 'רק לא נתניהו'".

האזינו לריאיון עם ראש מטה מפלגת תל"ם בכאן רשת ב

ראש מטה מפלגתו של משה יעלון תל"ם, אשל ארמוני אמר כי "יש בהחלט אופציה שהרשימה תתפצל בגלל ישיבה בממשלת נתניהו. יעלון אמר במפורש שהוא לא יישב בממשלה כזו, והוא מתכוון לעמוד בזה".

הפופולריים