סקר כאן חדשות: אחרי נאום הבכורה – גנץ מזנק ל-23 מנדטים

סקר כאן חדשות: בני גנץ מזנק ל-23 מנדטים
על השאלה מי מתאים יותר לכהן כרה"מ, גנץ או נתניהו, ענו 47% כי בנימין נתניהו מתאים, אך הפער מצטמצם כש-41% בחרו ביו"ר מפלגת חוסן לישראל. הליכוד מגיע ל-31 מנדטים ויש עתיד והעבודה מממשיכות לאבד מכוחן. ציפי לבני ואורלי לוי אבקסיס לא עוברות את אחוז החסימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר 5
צילום:

יממה אחרי השקת הקמפיין ונאום הבכורה של הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, סקר של כאן חדשות מעניק הערב (רביעי) 23 מנדטים למפלגתו, 'חוסן לישראל'. הפער בין נתניהו וגנץ מצטמצם גם בשאלה מי מבין השניים מתאים יותר להיות ראש הממשלה כאשר 47% מנשאלים השיבו כי נתניהו מתאים יותר, אך 41% השיבו גנץ.
בסקר שביצעה חברת DIRECT POLLS השתתפו  538 איש מהאוכלוסייה הבוגרת היהודית והערבית בישראל. הליכוד מקבל בסקר 31 מנדטים ושומר על כוחו מהסקר הקודם. יש עתיד והעבודה הן הניזוקות המרכזיות מנסיקתו של גנץ. יש עתיד מאבדת שני מנדטים מהסקר הקודם וזוכה ב-9 בלבד. העבודה בראשות אבי גבאי מאבדת מנדט ומתייצבת על 8 מושבים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הימין החדש של בנט ושקד שומרת על כוחה עם 8 מנדטים. אחריה מתייצבות מרצ, הרשימה המשותפת, תע"ל של אחמד טיבי ויהדות התורה עם 6 מנדטים כל אחת.

ישראל ביתנו מקבלת בסקר 5 מנדטים וש"ס, הבית היהודי-האיחוד הלאומי וכולנו עוברות את אחוז החסימה ומקבלות 4 מנדטים כל אחת, כאשר התנועה של ציפי לבני ומפלגת גשר, של אורלי לוי-אבקסיס, לא עוברות את אחוז החסימה.

נתניהו מביס את יאיר לפיד בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. 49% מהנשאלים סברו כי נתניהו עדיף ואילו 14% בלבד בחרו ביו"ר יש עתיד. כשהמתמודד מול ראש הממשלה הוא אבי גבאי הפער אף גדל ל-50% לזכותו של נתניהו מול 8% בלבד ליו"ר העבודה.

עוד עולה מהסקר כי כשליש מהציבור -34%- שוכנע שגנץ הוא מנהיג מפלגת מרכז. כ-40% מהציבור רואים בגנץ כמי שנוטה לשמאל ורק שליש מהציבור סבורים כי גנץ נוטה לימין.

ממפלגת חוסן לישראל נמסר בתגובה לעליה בסקרים: "לא מתלהבים מעלייה. לא נבהלים מירידה. הציבור יקבע". 

הפופולריים