בית המשפט המחוזי קבע: גלעד שרון לא יוכל להתמודד ברשימת הליכוד

ביהמ"ש קבע: גלעד שרון לא יוכל להתמודד בליכוד
הסאגה סביב בנו של ראש הממשלה לשעבר נמשכת: אחרי שמועמדותו לרוץ במסגרת המחוזות כבר נפלה, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את העתירה שהגיש כדי לרוץ ברשימה הארצית. נתניהו לא מעוניין לאפשר לשרון להתמודד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד שרון
צילום: צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (חמישי) עתירה שהגיש בנו של ראש הממשלה לשעבר גלעד שרון, וקבע כי הוא לא יוכל להתמודד ברשימת הליכוד לכנסת. זאת, אחרי שמועמדותו לרוץ במסגרת המחוזות כבר נפלה.

מוקדם יותר החודש, ביקש שרון מבית הדין של הליכוד לרוץ ברשימה הארצית. נשיא בית הדין, השופט בדימוס מנחם נאמן, קבע כי קיצור תקופת ההכשרה שלה הוא נדרש כדי לרוץ נתונה בידי מזכירות התנועה – שטרם הצביעה בנושא.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לא היה מעוניין לאפשר לשרון להתמודד במסגרת מחוז הנגב של המפלגה. בליכוד הופעל לחץ גדול כדי לפסול את התמודדותו. חברי מרכז שפונו מגוש קטיף אף הפיצו מכתב בנושא, שבו כתבו בין השאר: "מיותר לציין כי בעקבות עזיבת אביו את הליכוד, בעצתו של גלעד, התרסקה תנועת הליכוד לשפל חסר תקדים ושבר שלקח זמן לאחות אותו".

עוד נכתב: "ישנם מועמדים טובים וראויים אשר מייצגים את המחנה הלאומי ואת תנועת הליכוד במחוז נגב שבו מבקש שרון הבן להתמודד. אנו, חברי מרכז המפלגה אשר גורשנו מביתנו על ידי אדריכל ההתנתקות, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, מר גלעד שרון, מבקשים ממכם, חברים נכבדים, שלא לקבל את בקשתו של שרון להתמודד למפלגה".

הפופולריים