פייגלין: נהיה הפתעת הבחירות, כמו טראמפ בארצות הברית

פייגלין: נהיה הפתעת הבחירות, כמו טראמפ בארה"ב
יו"ר זהות התארח בלייב פייסבוק של כאן חדשות, ולא חסך ביקורת מיריביו: "ללפיד יש תסרוקת וקטלוג של איקאה, לליכוד אין מצע בכלל. הימין מסר הכי הרבה שטחים". על דת ומדינה: "לתת לכל קהילה להחליט מה פתוח בשבת", ועל לגליזציה של קנאביס: "זה הפך לדיל ברייקר כי אנשים מתים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה פייגלין ואורית נבון
צילום: -

יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין, בטוח שהוא עומד להיות ההפתעה הגדולה של מערכת הבחירות הקרובה. פייגלין התארח היום (חמישי) בלייב פייסבוק בכאן חדשות, והסביר כי "יש מהלך שקורה בכל העולם. הציבור רוצה לבעוט בממשלים הישנים ולחזור למבנים הבסיסיים. זה מה שהביא את טראמפ לשלטון, וזה הולך לקרות גם בישראל. מי שמייצגת את זה הכי טוב היא מפלגת זהות".

צפו בראיון עם משה פייגלין

פייגלין לא היסס לעקוץ את יריבו במערכת הפוליטית: "הפוליטיקה הפכה רק לפוליטיקה של אנשים, לא רעיונות. את יודעת להסביר לי מה זה בדיוק 'חוסן לישראל'?. גנץ היה גנרל, אז אצביע לו. ההוא מסכן, אז אצביע לו. ללפיד יש תסרוקת, אז אצביע לו. זה לא זלזול, אלא מציאות שבה אין תוכן. הנה, לליכוד אין בכלל מצע וללפיד יש קטלוג של איקאה. ספר שלם של סיסמאות ריקות מתוכן".


מי שהיה בעבר ח"כ בליכוד לא מזדהה עם השיוך כיום לימין ולשמאל. "הרי מי מסר יותר שטחים אם לא הימין? אין היום שום קשר בין ימין, שמאל וארץ ישראל השלמה", קבע פייגלין. לדבריו, "הלכה ומדינה הם מושגים שסותרים אחד את השני. את הזהות היהודית כל הציבור צריך לייצר ביחד על ידי הפרדה של דת ומדינה: לתת לכל קהילה להחליט מה פתוח בשבת ומה סגור, איך להתחתן ועוד".


על נושא הלגיליזציה של קנאביס, שאיתו הוא מזוהה, אמר: "זה עוד מקרה של המדינה מול האיש הקטן. מחליטים לאדם מה להכניס לגוף שלו. הנושא של הקאנביס הפך ל'דיל ברייקר' כי אנשים פשוט מתים, זה חיי אדם".

ומה יהיה ביום שאחרי הבחירות, אם יתגבר על התחזיות לסקרים ויעבור את אחוז החסימה? "בלי לגליזציה – לא תהיה ממשלה. אני אעביר את החוק הזה", הבטיח פייגלין. הוא הצהיר: "אני לא נאמן לשום גוש. אני לא שבוי של נתניהו, בטח לא של שנץ שמנץ, יאיר לפיד או אבי גבאי. אשב עם מי שיקדם את הרעיונות של המפלגה שלנו".

הפופולריים