דרישה מהיועמ"ש: "העבר את רה"מ מתפקיד הממונה על מערך הסייבר"

"להעביר את רה"מ מתפקיד הממונה על מערך הסייבר"
התנועה לאיכות השלטון פנתה למנדלבליט בשל חשש כבד לניגוד עניינים, ודרשה ממנו למנוע מנתניהו לעמוד בראש היחידה עד לתום תקופת הבחירות: "לא ייתכן שמועמד במערכת בחירות יהיה הממונה על מערך הסייבר הלאומי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

התנועה לאיכות השלטון פנתה אתמול (רביעי) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ודרשה ממנו להעביר את ראש הממשלה בנימין נתניהו מתפקידו כממונה על מערך הסייבר הלאומי - עד לתום תקופת הבחירות. לדברי התנועה, קיים חשש כבד לניגוד עניינים: "לא ייתכן שבתקופת בחירות הממונה על מערך הסייבר יהיה ראש הממשלה שהינו מועמד במערכת הבחירות. לכל אותם קמפיינים ברשת עשויה להיות השפעה על מועמדותו".

בתחילת החודש התייחס נתניהו לאזהרות ראש השב"כ על התערבות של מדינה זרה בבחירות. בתום מסיבת עיתונאים שערך עם יואב גלנט שהצטרף לליכוד, אמר ראש הממשלה כי "ישראל ערוכה לסכל כל התערבות קיבנרטית בבחירות. אין מדינה שערוכה טוב יותר מאיתנו".

לפני כחודש פורסם כי מערך הסייבר ערך בחודשים האחרונים שורת בדיקות במחשבי ועדת הבחירות המרכזית לכנסת. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח כי עובדי ועדת הבחירות עברו הדרכה וקיבלו הנחיות ודגשים כיצד למנוע פגיעת סייבר בצד הטכנולוגי של מערכת הבחירות, במטרה להעלות את המודעות לאיומים ולתת המלצות טכניות בנושא.

לקראת הבחירות, הפיץ מערך הסייבר הלאומי חוברת הנחיות להתנהלות בטוחה במרחב הסייבר. מהחוברת עולה כי חשש המרכזי הוא נסיונות להתערבות חיצונית שתפגע בתהליך הבחירות עצמו, או כזו שתנסה לפגוע בתודעת הבוחרים – באמצעות השגת מידע והפצתו באמצעים שונים. בחוברת פורסמה שורת הנחיות המתארות את האיומים השונים ושיטות להתמודד איתם.

הפופולריים