לוי-אבקסיס: "לא אהיה שותפה לחיבור קוסמטי"

לוי-אבקסיס: "לא אהיה שותפה לחיבור קוסמטי"
יו"ר גשר התייחסה בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב באופן מרומז למגעים עם בני גנץ: "הניסיון מוכיח שקשה לגייס אנשי צבא למאבקים חברתיים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורלי לוי-אבקסיס
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושבת ראש מפלגת גשר, אורלי לוי-אבקסיס, אמרה הערב (חמישי) בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב כי לא תהיה שותפה ל"חיבור קוסמטי שאינו מבוסס על סדר היום האזרחי-חברתי" של מפלגתה. "לא אתן יד לגניבת דעת של הציבור", אמרה. לוי-אבקסיס סירבה לדבר על המגעים עם יו"ר חוסן לישראל בני גנץ אך אמרה כי הניסיון מוכיח שקשה לגייס אנשי צבא למאבקים חברתיים.

לוי-אבקסיס לא מתרגשת מהיחלשותה בסקרים ואמרה כי "לאחר שישקע מעט אבק הכוכבים, נראה את התמונה האמתית". לדבריה, גשר יכולה להתמודד לבד ולהוכיח שיש לה תמיכה גדולה בציבור.

"חיבור הוא דבר חשוב, אם הוא בא ממקום של אג'נדה וקידום תהליכים", אמרה. "חיבור רק בשביל החיבור זו מציאות שאיננה קיימת. אומץ בשדה הקרב שונה מאומץ פוליטי".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

כשנשאלה לוי-אבקסיס היכן היא ממקמת את מפלגתה, בשמאל או בימין, היא אמרה כי "אני לא מוכנה לקבל את הקביעה שאם אתה לא ימין או שמאל אין לך אג'נדה. אג'נדה אזרחית חברתית היא אג'נדה בפני עצמה. אם אנשים לא מבינים שהחוסן חברתי שלנו זה הביטחון האמיתי שלנו – בבחירות הבאות נהיה עוד פעם בקריסה".

יו"ר גשר אף הגדירה את התנאים שבהם תסכים להיכנס לקואליציה עתידית: "אם יהיו בהסכם קואליציוני תכניות מובנות עם לוח זמנים ותקציבים – אכנס. אם לא יקיימו את התכניות האלה לא תהיה קואליציה. הפרסונה לא מעניינת אותי, אני אשב בממשלה שמקדמת את האג'נדה שלי".

על ההצעות לחיבורים עם מפלגות נוספות אמרה לוי-אבקסיס כי "יש גישושים ובקשות מכל מיני צדדים. אתם תופתעו כמה אנשים רוצים לראות אנשים כמו אורלי לוי בכנסת".

הפופולריים