שקד: אם נתניהו יזומן לשימוע – נקבל החלטה רק בסיומו

שקד: "אם ייערך שימוע לרה"מ - נחליט רק בסיומו"
מנהיגת הימין החדש התייחסה בריאיון לחדשות השבוע גם לפרסום לפיו נתניהו בדק בסקרים את האפשרות לאיחוד בין הליכוד למפלגתה - "הדבר הנכון לגוש הימין שהוא שלצד הליכוד יהיו עוד מפלגות. מה שקובע את אופי הממשלה זו הקואליציה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד באולפן כאן 11
צילום: -

מנהיגת מפלגת הימין החדש, השרה איילת שקד, התייחסה היום (שישי) להודעתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מוקדם יותר היום, לפיה אין מניעה לפרסם לפני מועד הבחירות את החלטתו לגבי הגשת כתב האישום נגדו בכפוף לשימוע. בריאיון לאמיר בר שלום בחדשות השבוע בכאן 11 אמרה שקד כי מפלגתה תמתין להחלטה שייקבל מנדלבליט רק בסיום הליך השימוע, במידה ויוחלט לערוך אותו. "אנחנו נמתין לסיום ההליך, לאחר שהיועץ יקבל החלטה, נלמד את העובדות ונחליט מה תהיה עמדתנו", אמרה שקד, והוסיפה, "לכולם עומדת חזקת החפות, גם לראש הממשלה".

צפו בראיון המלא:

שקד גם התייחסה לפרסום בכאן חדשות אמש, לפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו בדק בסקרים אפשרות לאיחוד בין הליכוד לבין הימין החדש. "יש המון סקרים, כל אחד מפרסם את מה שנוח לו", אמרה שקד, "הקמנו את המפלגה כדי להיות מפלגה שנייה לימין הליכוד. אם הליכוד מקים ממשלה עם השמאל, כפי שהיה עם אהוד ברק - זו תהיה ממשלת שמאל. הדבר הנכון לגוש הימין שהוא שלצד הליכוד יהיו עוד מפלגות. מה שקובע את אופי הממשלה זו הקואליציה".

"יש הבדל בין הליכוד לימין החדש", הוסיפה שקד. "אנחנו ימין ערכי ואידיאולוגי עם אומץ לשנות. ראש הממשלה נתניהו מינה אותי, אבל את השינויים במערכת המשפט אני עשיתי בעצמי".

שקד תקפה את גנץ שמתמודד להחליף את ראש הממשלה נתניהו ואמרה: "קשה לי עם זה שבשנת 2019, גנרלים הם עדיין המתמודדים היחידים מצד השמאל, אנחנו לא מדינה פשיסטית". לדבריה, הרקורד הצבאי לא מבטיח הצלחה בפוליטיקה: "רמטכ"לים הם ראויים, אבל צריך גם להיות צנוע ולצבור ניסיון".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

הפופולריים