נתניהו הגיב למנדלבליט: "נראה שהוא נכנע ללחץ"

נתניהו הגיב למנדלבליט: "נראה שהוא נכנע ללחץ"
אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע לפרקליטיו שהוא לא מנוע מפרסום החלטתו לפני הבחירות, ראש הממשלה טען בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות כי ההחלטה מתקבלת "בחיפזון ובמהירות שיא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להודעה ששלח היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מוקדם יותר היום (שישי), לפיה אין מניעה לפרסם לפני מועד הבחירות את החלטתו לגבי הגשת כתב האישום בכפוף לשימוע. "נראה שהוא נכנע ללחץ של השמאל והתקשורת", אמר נתניהו בסרטון שהעלה לרשתות החברתיות. "הם לוחצים להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר, גם כשאין כלום, העיקר שיהיה לפני הבחירות. זו החלטה גורלית שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון".

נתניהו הוסיף: "בכירים בפרקליטות אמרו לעיתון גלובס: גם אם מנדלבליט היה רוצה, הוא לא היה מספיק לקרוא את כל החומרים שנאספו בחקירות. הוא מסתפק בקריאת סיכומים ובחוות דעת של צוות הפרקליטות. זה אבסורד. אחת ההחלטות הגורליות ביותר בתולדות המדינה, החלטה שעלולה להביא להעלאת השמאל לשלטון, מתקבלת בחיפזון ובמהירות שיא".

במכתב ששלח לסניגוריו של נתניהו, הדף מנדלבליט את המתקפה מצד נתניהו והבהיר כי שיקוליו מקצועיים בלבד. עוד אומר היועץ כי השימוע, ככל שיהיה, ייערך בלב פתוח ונפש חפצה ויודגש בהודעה לציבור כי מדובר בשימוע ולא בהחלטה סופית. במכתבו טען כי דווקא עצירת ההליך יכולה להיתפס כהטיה פוליטית, משום שהנחיות היועץ המשפטי לממשלה קובעות ככלל שיש להמשיך את הטיפול בתיקים במקרים כאלה. לכן, לדבריו, עצם הקדמת הבחירות אינה סיבה לעצור את ההליך.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אתמול שלחו פרקליטיו של נתניהו מכתב למנדלבליט, ובו דרשו השלמות חקירה בתיק 4000, לרבות עדים שביקש ראש הממשלה לזמן. כמו כן, דרשו הפרקליטים מהיועץ המשפטי לממשלה להורות על השלמות חקירה בתיק 2000, לרבות חקירתם של 43 חברי כנסת שהצביעו בעד חוק ישראל היום, וחברי כנסת שהצביעו בעד חוקים הפוגעים בישראל היום בין 2009 ל-2010. בנוסף, דרש ראש הממשלה לחקור נבחרי ציבור שהובילו החרגת איסור פרסום טבק מהעיתונות הכתובה - מהלך שלטענת פרקליטיו, בעל השפעה על הכנסותיהם של שני מוציאים לאור - נוני מוזס ועמוס שוקן.

הפופולריים