היועמ"ש צפוי לסרב לבקשת נתניהו לערוך השלמת חקירה בתיקיו

היועמ"ש צפוי לסרב לבקשת נתניהו להשלמות חקירה
פרסום ראשון: לפי גורמים המעורים בחקירה, הטענות שהעלה צוות ההגנה של נתניהו בפני היועמ"ש לא חידשו, ומשרד המשפטים נערך לכך שטענות אלו יעלו. היועץ המשפטי לממשלה צפוי לפרסם את החלטתו אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בכפוף לשימוע החל מה-16 בפברואר, ולכל המאוחר עד תחילת חודש מרץ.
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לסרב לבקשת נתניהו להשלמות חקירה, למרות בקשתו לחקור עדים נוספים בתיקים 2000 ו-4000. בחדשות השבוע בכאן 11 פורסם לראשונה כי לפי גורמים המעורים בחקירה, הטענות שהעלה צוות ההגנה של נתניהו בפני היועמ"ש לא חידשו, ומשרד המשפטים נערך לכך שטענות אלו יעלו. בין היתר, בין העדים שנתניהו טען שלא נחקרו, היו כאלה שעדותם כן נגבתה.

ברשימת העדים שנתניהו מבקש לחקור במסגרת השלמות החקירה נמצאים חברי כנסת שתמכו בחוק "ישראל היום", ובנוסף חברי מועצת הכבלים והלוויין שלטענת נתניהו מוכיחים כי עסקת המיזוג בין בזק ליס נערכה כדין. במכתב ששלחו פרקליטיו של נתניהו למנדלבליט אתמול, דרשו לחקור גם נבחרי ציבור שהובילו החרגת איסור פרסום טבק מהעיתונות הכתובה - מהלך שלטענת פרקליטיו, בעל השפעה על הכנסותיהם של שני מוציאים לאור - נוני מוזס ועמוס שוקן.

היועץ המשפטי לממשלה צפוי לפרסם את החלטתו אם להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה בכפוף לשימוע החל מה-16 בפברואר, ולכל המאוחר עד תחילת חודש מרץ. כך, בשבועיים הקרובים היועץ יגבש החלטה לאחר שיישמע את עמדת פרקליט המדינה שי ניצן, שצפוי להמליץ על הגשת אישום נגד ראש הממשלה, בהתאם להמלצת הצוות בפרקליטות.

הפופולריים