מטאנס שחאדה יוביל את רשימת בל"ד לכנסת

מטאנס שחאדה יוביל את רשימת בל"ד לכנסת
כך נקבע בוועידת המפלגה שנערכה היום. שחאדה, שגבר בהצבעה על אשרף קורטאם, לכאן חדשות: משימתי הראשונה - למנוע את פיצול הרשימה המשותפת; זחאלקה: "בל"ד היא לא חלק מהשמאל הישראלי - אנחנו פלסטינים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בראש רשימת בל"ד לכנסת יעמוד מזכ"ל המפלגה מטאנס שחאדה, כך נקבע בוועידת בל"ד שנערכה היום (שבת). שחאדה גבר על אשרף קורטאם. שחאדה אמר בראיון לכאן חדשות כי משימתו הראשונה תהיה לשמור על הרשימה ולמנוע את התפרקותה. לדבריו, יש למנוע מאינטרסים צרים לפלג את הרשימה. שחאדה אמר כי המסר שלו לציבור בישראל הוא שהפתרון היחיד לישראל הוא רעיון מדינת כל אזרחיה, אחרת נלך אל הלא-נודע. 

בפתח הוועידה אמר יושב ראש המפלגה ג'מאל זחאלקה שלא התמודד על מקום בכנסת הבאה: "המפלגה איננה חלק מהשמאל הישראלי, אלא חלק בלתי נפרד מהתנועה הלאומית הפלסטינית". בנאומו קרא זחאלקה לאבו מאזן ולממשלו ברמאללה להסיר את העיצומים מעל חמאס בעזה ולהפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

"הפלסטינים בעזה הם בשר מבשרנו", אמר זחאלקה. יו"ר בל"ד שב ותקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו וכינה אותו "פושע מלחמה שאחראי למותם של אלפים". הוא תקף גם את הרמטכ"ל לשעבר, יו"ר מפלגת חוסן לישראל, בני גנץ, שמתחרה, לדבריו, בקיצוניות של נתניהו ומבקר אותו רק בענייני השחיתות. זחאלקה קרא לשמור על הרשימה המשותפת, "גם אם יש ביקורת על תיפקודה". יו"ר בל"ד עקץ את חבר הכנסת אחמד טיבי, בלי לנקוב בשמו, ואמר כי מי שמתפלגים מהרשימה פועלים נגדה וייענשו ביום הבוחר.

500 צירים מכלל מוסדות בל״ד וכלל המחוזות השתתפו בבחירת הרשימה. הוועידה נפתחה בהמנון הלאומי הפלסטיני ״מאוטני-מולדתי״, ובברכה למייסד בל״ד עזמי בשארה ולח"כ לשעבר באסל גטאס המרצה עונש מאסר.

הפופולריים