קמפיין הבחירות של העבודה: פחות מדיני, יותר כלכלי-חברתי

קמפיין "העבודה": פחות מדיני, יותר כלכלי-חברתי
פרסום ראשון: מפלגת העבודה מתכוונת להצניע באופן יחסי את הנושא המדיני במהלך קמפיין הבחירות שלה. גבאי טוען בשיחות סגורות כי רבים בציבור כלל לא עוסקים בנושא המדיני: "תהליך השלום מעניין רק אנשים בני 50 פלוס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אבי גבאי ושלי יחימוביץ'
צילום: צילום: פלאש 90

מפלגת העבודה מתכוונת להצניע באופן יחסי את הנושא המדיני במהלך קמפיין הבחירות שלה, בהשוואה לעיסוק בנושא הכלכלי-חברתי - כך פורסם הבוקר לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. יו"ר המפלגה אבי גבאי אמר בשיחות סגורות כי רבים בציבור כלל לא מתעניינים בנושא המדיני.

באותן שיחות הוסיף גבאי שנושא תהליך השלום מול הפלסטינים "מעניין רק אנשים בני 50 פלוס. אליהם ציפי לבני מדברת כשהיא עוסקת בלי סוף בנושא הזה. אתם חושבים שלאנשים אכפת מהשאלה האם תהיה מדינה פלסטינית, כשאבו מאזן גם ככה לא רלוונטי ולא מגיע למו"מ? לכן נעסוק יותר במה שצריך לעשות עבור האזרחים, שזה נושאי דיור, יוקר מחיה, בריאות וחינוך".

המשפט שחוזר על עצמו באותן שיחות הוא "היחסים מול הפלסטינים לא תלויים רק בנו ולא רק אנחנו משפיעים עליהם. לעומת זאת, הנושא החברתי-כלכלי כן תלוי רק בנו ולכן נתמקד בו". במפלגה לא מתכוונים להתעלם כליל מהנושא המדיני, אך בהשוואה למערכות בחירות קודמות הוא צפוי לתפוס הרבה פחות מקום, וזאת מתוך החלטה מודעת.

ח"כ איציק שמולי מהעבודה אמר בריאיון לאריה גולן ב"הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אני לא מכיר עוד יו"ר מפלגה ומפלגה שהלכה ל-30 בתי חולים למוד את מערכת הבריאות מבפנים ולהציג לציבור תכנית ברורה – לא רק סיסמאות – תכנית ברורה מה עושים מחר בבוקר במשרד הבריאות ובמשרדים האחרים כדי להציל אותם מקריסה. כל התכניות הבאמת טובות האלה שאנחנו מציגים לציבור בצד החברתי לא באות על חשבון הצד המדיני".

האזינו לריאיון עם שמולי בכאן רשת ב

הפופולריים