סער על העימות עם נתניהו: "אל תיצור פייק ניוז"

סער על העימות עם נתניהו: "אל תיצור פייק ניוז"
השר לשעבר טען בריאיון לכאן רשת ב כי למרות "עלילת הכזב" של רה"מ - הוא תומך בו כיו"ר התנועה. "הוא המועמד שלנו וגם שלי. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה, אנהג כמבוגר אחראי ולא אגרר למלחמה פנימית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השר לשעבר גדעון סער, המתמודד בפריימריז לליכוד שייערכו ביום שלישי, התייחס היום (שני) לעימות החזיתי מול ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אין פה עימות, בשביל עימות או קטטה צריך שני צדדים". בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב, אמר סער כי "ראש הממשלה החליט לנסות ולמחזר עלילת כזב שהשמיע לראשונה לפני מספר חודשים. אני אומר למי שמתלונן על פייק ניוז - אל תיצור פייק ניוז. מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך. אני די מופתע מהדבר הזה, בפתיחה חגיגית של אולפן הליכוד במצודת זאב מכספי חברי הליכוד, המתקפה העיקרית באמצע מערכת בחירות היא עלי, במטרה שקופה לנסות לפגוע בי בפריימריז".

"אין לי ממה לחשוש. אני יותר נקי מנקי", הוסיף סער. "הבלגתי תקופה ארוכה על אינספור פגיעות מצד ראש הממשלה, אנשיו ואף בני משפחתו. אני לא יכול לא להגיב כשמופצת שוב עלילה שקרית נגדי". עם זאת, הבהיר השר לשעבר כי הוא תומך במנהיגותו של נתניהו: "נשיא המדינה לא יטיל עלי את הרכבת הממשלה. אני מכבד את ראש הממשלה כיו"ר התנועה, הוא המועמד שלנו והוא גם המועמד שלי, ולמרות הכל אני תומך בו כיו"ר התנועה. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה, אנהג כמבוגר אחראי. לא אגרר למלחמה פנימית. אינני מבין כיצד מה שאירע אתמול יסייע לנו לנצח בבחירות".

האזינו לריאיון עם סער בכאן רשת ב

בכירים בליכוד, ביניהם השר חיים כץ ויו"ר הקואליציה דוד אמסלם, ניסו להשפיע על נתניהו שלא ייצא לקרב נגד סער, אך ראש הממשלה סירב וממשיך לטעון בתוקף שסער חותר תחתיו. בשלב זה אף אחד מחברי הכנסת של הליכוד לא ניצב לצדו של נתניהו במאבק מול סער.

אתמול אמר נתניהו למקורביו כי הוא תומך בכל המועמדים המתמודדים ברשימת הליכוד לכנסת, למעט גדעון סער. במפלגת הליכוד מסרו בתגובה לפרסום כי "ראש הממשלה פועל על מנת שגדעון סער לא יוביל את רשימת הליכוד. מעבר לכך הוא לא מתערב בדירוג השרים וחברי הכנסת".

אמסלם מהליכוד הבהיר כי ראש הממשלה לא מעורב ברשימת המפלגה: "הוא לא מתערב כי הוא מבין את המשמעות", אמר אמסלם בריאיון לרן בנימיני וזאב קם בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב.

סער הגיב: "‏למרבה הצער, יומיים לפני הפריימריז בחר ראש הממשלה לנסות ולמחזר את עלילת הכזב אותה השמיע לראשונה לפני מספר חודשים. המטרה שקופה - נסיון לפגוע בי בפריימריז. חברי הליכוד חכמים ויודעים היטב שלדברים אין שחר. ערב בחירות קריטיות לליכוד ולמדינה אנהג כמבוגר האחראי - לא אגרר למלחמה פנימית בתוך הבית".

הפופולריים