אמסלם תקף את גנץ: "לא ידע שהמסיבה שלו עלתה 600 אלף ש"ח, הוא אוטיסט?"

אמסלם: גנץ לא ידע על עלות המסיבה, הוא אוטיסט?
בריאיון ל"רדיו דרום" טען יו"ר הקואליציה כי כשגנץ השתחרר מצה"ל הוא עשה לעצמו מסיבה שעלותה כ-600 אלף שקלים. בהמשך אמסלם התנצל על דבריו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

יו"ר הקואליציה דודי אמסלם תקף הבוקר (שני) את יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ וכינה אותו "אוטיסט". בריאיון ל"רדיו דרום" טען אמסלם כי כשגנץ השתחרר מתפקיד הרמטכ"ל הוא עשה לעצמו מסיבה שעלותה כ-600 אלף שקלים. כשנאמר לו שגנץ לא היה מודע לעלויות המסיבה, השיב אמסלם: "כאילו הרמטכ"ל הוא איזה אוטיסט שלא מעניין אותו כלום, לא מבין כלום".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שבתו נמצאת על הרצף האוטיסטי, הגיב לאמסלם: "תזהר ממני, דבר יפה על הילדה שלי".  לדברי לפיד, להיות הילדה שלו זו קללה בעיניו של אמסלם וכי בעולם של יו"ר הקואליציה הולגים תמיד על הראש של החלשים.

"בני גנץ הוא לא אוטיסט מר אמסלם. לא צריך לעצור את האוטו בצד כשהוא משתולל ונושך את אמא שלו. הוא לא גונב אוכל משולחנות של אחרים במסעדה. הוא לא עובר טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. ההורים שלו לא ערים בלילות ומנסים להבין מי יטפל בו כשהם יהיו זקנים", כתב לפיד בעמוד הפייסבוק שלו.

יו"ר העבודה אבי גבאי התייחס גם הוא לדברים בריאיון לתוכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בכאן רשת ב: "כבד את המתחרים שלך. למה צריך לדבר ככה? אוטיסט זו לא מילת גנאי, הדבר הזה בלתי נסבל".

מאלו"ט, האגודה הלאומית לילדים ובוגרים עם אוטיזם, נמסר: "עצוב ומאכזב שנבחר ציבור בעמדה בכירה מרשה לעצמו להשתמש במילה אוטיסט כמילת גנאי ופוגע בציבור רחב של אנשים וילדים על הרצף האוטיסטי ובבני משפחותיהם. אלו"ט פועלת כבר שנים רבות בהסברת האוטיזם בהישגים לא מבוטלים, כנראה שהמלאכה עדיין לא הושלמה".

שירה רודרמן, מנכ"לית קרן משפחת רודרמן, המקדמת שילוב אנשים עם מוגבלויות בחברה מסרה: "קשה להאמין שהאמירה של דודי אמסלם נאמרה ב-2019. כל כך הרבה דעות קדומות, סטיגמות שליליות ותפיסות שאבד עליהן הכלח - והכל באמירה אחת קצרה. להטיח כיום במישהו שהוא אוטיסט, ולהשתמש בכך כאמירה מעליבה או מקטינה, מעיד בראש ובראשונה כי מי שניסה להעליב או להקטין הוא מנותק מהמציאות. מי שמשתמש באוטיזם כקללה אינו מתקרב אפילו להבין כמה אנשים עם מוגבלות פיזית, נפשית או שכלית - כולל כאלה הסובלים מאוטיזם - הם בני אדם שווי זכויות, בעלי יכולות, ושותפים מלאים בחברה ובקהילה".

אמסלם התנצל על דבריו בחשבון הפייסבוק שלו והעלה תמונה עם ילדים שנמצאים על הרצף האוטיסטי: "לצערי הרב, תקופת בחירות היא תקופה רעה ומכוערת שמוציאה רפש עצום, אבל בעיקר ניצול ציני של אנשים קטנים שלא רואים שום דבר בעיניים מלבד קולות. אני מתנצל מעמקי נשמתי". 

הפופולריים