מתקפה על גנץ בעקבות דבריו על ההתנתקות: "רוצה לגרש יהודים"

בימין תקפו את גנץ: "רוצה לגרש יהודים מהבית"
בימין תקפו בחריפות את דבריו של יו"ר חוסן לישראל בריאיון לידיעות אחרונות, שלפיהם ההתנתקות הייתה "מהלך חוקי שבוצע בצורה כואבת, אבל טובה". הליכוד: "גנץ יקים ממשלת שמאל". בחוסן לישראל הגיבו: "נתניהו הצביע בעד המהלך ורגב דיבררה אותו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום בני גנץ ומשה יעלון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

תגובות חריפות בחלק הימני של המפה הפוליטית בעקבות דבריו של יו"ר מפלגת "חוסן לישראל" בני גנץ על ההתנתקות. בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות", שקטעים ממנו פורסמו הבוקר (רביעי), אמר  גנץ: "ההתנתקות בוצעה מתוך מחשבה מדינית של מדינת ישראל. הושג ציון גבוה מאוד לכל הצדדים המעורבים לא לקרוע את העם הזה כזה בוצע". גנץ המשיך ואמר: "זה היה מהמלך חוקי שהתקבל על ידי ממשלת ישראל ובוצע על ידי צה"ל והמתיישבים בצורה כואבת, אבל טובה. צריך לקחת את הלקחים ולממש אותם במקומות אחרים".


הליכוד פרסם תגובה חריפה לדברים של גנץ בה נאמר: "אמרנו לכם: גנץ יקים ממשלת שמאל בעזרת גוש חוסם שנשען על טיבי והרשימה המשותפת".

מהימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד נמסר: "אנחנו מודים לגנץ שהוריד את המסכה. בני גנץ עוקף את גבאי משמאל ורוצה לגרש עוד יהודים מהבית במהלך התנתקות חד צדדית מיהודה ושומרון. אסור שבני גנץ יהיה שר הביטחון הבא של ישראל. כמו שאמרנו: ימין חדש או שמאל חלש".

הבוקר, לאחר פרסום הדברים ב"ידיעות אחרונות" פרסמה "חוסן לישראל" הבהרה לדבריו של גנץ. בהבהרה נאמר: "ההתנתקות בוצעה והובלה על ידי ממשלה לגיטימית בראשות הליכוד, הצביעו בעדה נתניהו וראשי הליכוד והיא דובררה על ידי מירי רגב. בממשלת גנץ לא יהיו פעולות חד צדדיות הנוגעות לפינוי יישובים, וסוגיית הלקחים שבראיון התייחסה לחשיבות מניעת קרע בעם, והקפדה על עוגנים ביטחוניים קשיחים בכל מדיניות עתידית".

בנוגע לטענות הליכוד נמסר ממטה גנץ: "נתניהו שהצביע בעד ההתנתקות ורגב שדיבררה אותה עם חיוך על הפנים לא יטיפו לנו על אחריות מדינית ובטחונית.  בממשלת גנץ לא יהיו פעולות חדד צדדיות הקשורות לפינוי יישובים. לטובת אלו שאיבדו הזיכרון להלן הצבעות נתניהו העקביות ולאורך תקופה ארוכה

6/6/14- הממשלה מצביעה על תכנית ההתנתקות- נתניהו בעד

26/10/14- הכנסת מצביעה על תכנית ההתנתקות - נתניהו בעד

16/02/14- הכנסת מאשרת את חוק ״פינוי פיצוי״ המאפשר את ביצוע ההתנתקות - נתניהו בעד"

הפופולריים