הקרב בין נתניהו לסער מחריף: "אין לסער מה לצפות לתפקיד בכיר בממשלה"

קרב נתניהו-סער מחריף: "שלא יצפה לתפקיד בכיר"
נתניהו חושש מהדיל בין סער לבין השר חיים כץ, שבמסגרתו נכנסו לרשימה חמישה מועמדים מהמחוזות. ראש הממשלה סבור כי השניים יפעלו נגדו בתוך התנועה. עוד פורסם כי מחשש מחיבורים בשמאל-מרכז, גורמים בימים פנו למרכז הליכוד וביקשו להסמיך את נתניהו לבצע איחוד מפלגות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו וגדעון סער
צילום: צילום: יואב ארי דודקביץ', פלאש 90

הפריימריז בליכוד הסתיימו, אך הקרב בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לגדעון סער, שהגיע למקום הרביעי, מחריף. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (רביעי) כי בסביבת נתניהו אומרים ש"אין לסער מה לצפות לתפקיד בכיר בממשלה".


נתניהו חושש מהדיל בין סער לבין השר חיים כץ, שבמסגרתו נכנסו לרשימה חמישה מועמדים מהמחוזות. ראש הממשלה סבור כי השניים יפעלו נגדו בתוך התנועה.

ראש הממשלה נתניהו התייחס היום לתוצאות הפריימריז ואמר כי הוא מאוד מרוצה. "מתפקדי הליכוד בחרו באופן מדויק ודמוקרטי רשימה חזקה, מרשימה, טובה לישראל. הם גם הצביעו בעד ההצעה שלי. אבל הצרה היא שגם אבו מאזן מרוצה, כי בני גנץ אמר היום שהוא יבצע התנתקות שנייה ביהודה ושומרון ואבו מאזן איחל לו הצלחה בבחירות", הזהיר נתניהו.

"לכן אנחנו חייבים ללכת יחד, לנצח את הבחירות האלה ולמנוע את זה. זוהי התמצית האמיתית של הבחירות: ממשלת שמאל בראשות בני גנץ או ממשלת ליכוד בראשותי", אמר ראש הממשלה. מבני גנץ נמסר בתגובה לדברי נתניהו: "גירשת יהודים. שילמת פרוטקשן לחמאס. זמנך עבר - אנחנו ממשיכים". לתגובת גנץ צורפה תמונה שבה נראה נתניהו כשהוא לוחץ את ידיו של יאסר ערפאת.


בתוך כך, פורסם בחדשות הערב גם כי בעקבות החשש בימין מכך שבמחנה השמאל-מרכז יבצעו איחוד בין גנץ ללפיד ביום האחרון של הגשת הרשימות לכנסת, גורמים במפלגות הימין פנו לאנשי נתניהו ולבכירים בליכוד ולחצו עליהם לכנס כבר עכשיו את מרכז הליכוד ולהסמיך מראש את נתניהו לבצע איחוד מפלגות בימין. זאת בתגובה למהלך דומה בשמאל-מרכז.

החשש הוא שלא תהיה אפשרות טכנית וזמן מספיק לכנס את מרכז הליכוד לאחר איחוד בין גנץ ללפיד, גם מקוצר זמן וגם עקב הפרודצורה שדורש כינוס מרכז. לכן, גורמים במפלגות הימין לוחצים על הליכוד לכנס את המרכז כבר עכשיו. הסיכוי שבליכוד יסכימו למהלך כזה הוא נמוך, לאור האיחוד הכושל שהיה בזמנו בין הליכוד וישראל ביתנו.

הפופולריים