סער: "נתניהו מנהיג ברוך כישרונות, גם הוא יכול לטעות"

סער: "נתניהו מנהיג נערץ, גם הוא יכול לטעות"
השר לשעבר הגיב בכאן רשת ב לבחירתו במקום הרביעי ברשימת הליכוד, למרות העימות עם ראש הממשלה: "יש כאלה שלא רוצים את נתניהו ומצפים שאעשה להם את העבודה, אז אני אומר להם – תשכחו מזה". על גנץ: "לא צבר אפילו דקה של ניסיון פוליטי, יומרתו להיות ראש ממשלה חלולה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גדעון סער
צילום: צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

אחרי שהצליח להתברג בחמישייה הראשונה של רשימת הליכוד לכנסת הבאה, השמיע היום (חמישי) גדעון סער מסר מפויס כלפי ראש הממשלה – חרף העימות הפומבי בין השניים לפני הפריימריז. "נתניהו הוא מנהיג ברוך כישרונות", אמר השר לשעבר בריאיון ליואב קרקובסקי ונעמה סיקולר בכאן רשת ב. "הוא רב ניסיון, אבל גם הוא בשר ודם ויכול לעשות טעויות לפעמים. אני מניח שהטעו אותו".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם גדעון סער בכאן רשת ב

"כשהוטחה בי עלילת כזב, אמרתי שזו עלילת כזב. אני לא חוזר בי מהדברים", הבהיר סער. "אין סתירה בין הדברים". לדבריו, "יש כאלה, לא מאנשי הליכוד, שלא רוצים את נתניהו כראש ממשלה. מכיוון שהם לא יכולים לעשות את זה בכוחותיהם, הם היו רוצים שאעשה להם את העבודה. אני אומר להם – תשכחו מזה. אני איש ליכוד כל חיי, ומציב את הנושא הלאומי והתנועתי מעל כל דבר אחר".

סער הודה שבניגוד לחבריו ברשימה, הוא לא קיבל שיחת טלפון מראש הממשלה כדי לברך על בחירתו. "זה בסדר גמור שלא התקשר. אני הבהרתי את הדברים: אנחנו צריכים לעבוד ביחד. אנחנו משרתים את אותה התנועה ואותה הדרך, וכדי ששיתוף הפעולה יהיה אפקטיבי, זה תלוי במידה רבה בראש הממשלה. אני, מצדי, מושיט יד לשיתוף פעולה".

בהמשך, מספר 4 ברשימת הליכוד תקף את יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ: "אסור שיהיו אשליות. אם השמאל בראשות גנץ או לפיד יקבל אמון מאזרחי ישראל, נקבל עזה בריבוע ביהודה ושומרון. גנץ אומר שהוא לא ימין ולא שמאל. או שאין לו השקפה, או שהוא רוצה להסוות ולעמעם אותה". לדבריו, "גנץ לא צבר אפילו דקה אחת של ניסיון פוליטי, מדיני, פרלמנטרי או מיניסטריאלי. ראשות ממשלה זו לא איזו תחנה במסלול הקידום הצבאי. היומרה שלו לראשות ממשלה היא חלולה. אני מכבד את גנץ, אבל להמר עליו בלי ניסיון זה מתכון לכישלון".

הפופולריים