אחמד טיבי: "מי שרוצה להחליף את הימין צריך לבנות עלינו"

אחמד טיבי: "בלעדינו לא יחליפו את השלטון"
יו"ר תע"ל התארח בלייב פייסבוק של כאן חדשות וסרב לנקוב בשמו של מי שהוא רוצה שירכיב את הממשלה במקום נתניהו: "זה ישמש תשדיר בחירות שישרת את נתניהו". על עבודתו בכנסת: "80% מהעבודה שלי ושל חבריי בכנסת הם בנושאים אזרחיים. אני רוצה להשפיע על ראש הממשלה ושר האוצר". על ערפאת: "מתגעגע אליו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחמד טיבי ואורית נבון
צילום:

יו"ר מפלגת תע"ל, חבר הכנסת אחמד טיבי אומר היום (חמישי) כי בלי חברי הכנסת הערבים לא תתכן החלפת שלטון. טיבי התארח בלייב פייסבוק בכאן חדשות ואמר כי "מי שרוצה להחליף את הימין צריך לבנות עלינו. בלעדינו לא יחליפו את השלטון. מספרית אי אפשר". טיבי סרב לנקוב בשמו של מי שהיה רוצה שיזכה בבחירות הקרובות: "אנשים יחכו כדי שאגיד מי אני רוצה שינצח כי שזה ישמש תשדיר בחירות שישרת את נתניהו. לכן אני לא אומר שמות".

טיבי ציין כי מטרתו היא להפיל את הימין ולשדרג את הסטטוס של הציבור הערבי בישראל. "אני לא רוצה להיות בקואליציה אבל יש מצב של גוש חוסם כפי שהיה בממשלת רבין. כדי להיכנס לגוש כזה  אדרוש תכנית של 10 שנים בעלות של 64 מיליארד שקלים בנושאים שונים". לדבריו, נעשה עד עכשיו מעט מאוד למען הציבור הערבי בישראל. "הפער בתשתיות בין טייבה לכוכב יאיר השכנה הוא פער של עשרות שנים. חברי הכנסת הערבים היו באופוזיציה במשך כל השנים. אני הצלחתי להעביר כמות חוקים יותר מחבר כנסת יהודי ממוצע בקואליציה אבל חייבים להגיע להסכם כדי להוביל משהו אסטרטגי גדול. רק הממשלה יכולה לדחוף דבר כזה. אני צריך לדחוף אותה לקבל החלטה כזו".

 


טיבי, שהיה יועצו של ראש הרשות הפלסטינית לשעבר, יאסר ערפאת, נשאל אם הוא מתגעגע אליו והשיב כי הוא היה מנהיג מאוד כריזמטי שהעם הפלסטיני אהב. "הוא חסר לעניין הפלסטיני. אני מתגעגע אליו מדי פעם כשאני רואה מה העם הזה עובר. אתם לא אמורים לאהוב את מנהיגי העם הפלסטיני או לחשוב שהם צריכים לרקוד לפי החליל הישראלי. בסכסוכים לאומיים יש שפיכות דמים. אני מכיר מדינה שחיל האוויר שלה הפגיז אנשים ברצועת עזה. צריך לטפל בשורש הבעיה כדי לסיים את הסכסוך כדי שיהיה לכולם שלום וחיים משותפים. הכיבוש הוא ישראלי. לא פלסטיני. העם הפלסטיני, העם שלי, נותץ ב-48'. הרס של עם שלם. העם הזה ממשיך להילחם. כל עם תחת כיבוש זכותו להיאבק. מה שקראתם לו מלחמת שחרור הפלסטינים רואים כטרור נגד פלסטינים. אתם מכנים את אצ"ל ולח"י גיבורים. הפלסטינים מכנים אותם ארגוני טרור. אתם מכנים את את חמאס ופתח ארגוני טרור. הפלסטינים רואים בהם גיבורים".

טיבי ציין כי הוא מתנגד לפגיעה באזרחים. "זו השקפת עולמי מרגע שנכנסתי לחיים הפוליטיים. אמרתי את זה בערבית ובערבית. אני מתגאה שכרופא אני מביא חיים לעולם. אני מנסה ליילד משהו אחר - חופש, חירות, חיים משותפים. המציאות היום היא מציאות נוראה".

 

הפופולריים