היועמ"ש למפלגות: אין לעשות שימוש בצה"ל וחייליו בתעמולת בחירות

היועמ"ש: אין לעשות שימוש בצה"ל בתעמולת בחירות
בעקבות העתירה שהגישה מפלגת העבודה נגד נתניהו, חידד אביחי מנדלבליט את האיסורים על השימוש בחיילים במדים לטובת קמפיינים פוליטיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות


היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט קבע היום (חמישי) כי מועמדים בבחירות לא יוכלו להשתמש בצה"ל ובחייליו כחלק מתעמולת הבחירות שלהם. קביעתו של מנדלבליט מגיעה בעקבות העתירה של מפלגת העבודה לוועדת הבחירות המרכזית, אשר דרשה שראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו להפסיק להשתמש בצה"ל לטובת קמפיין הבחירות שלו. 


מאז לקח נתניהו את תיק הביטחון הוא נצפה מבקר מספר פעמים בבסיסי צה"ל יחד עם כלי תקשורת. פוליטיקאים רבים נטו לבצע ביקורים במערכת הצה"לית בתקופת הבחירות, כשחלק ממטרות הביקור הן הפצה ושיווק לטובת קמפיינים פוליטיים. לפי קביעת היועמ"ש, בתקופת 90 הימים שלפני מועד הבחירות, וביום הבחירות עצמו חל איסור על שימוש בתעמולת בחירות בצה"ל ובחייליו, לרבות בדרך של פרסום תמונותיהם יחד עם ראש הממשלה ושר הביטחון או עם כל מועמד ברשימת מפלגה כלשהי. בנוסף, החלטת היועמ"ש קובעת שיש למחוק מהחשבונות ברשתות החבריות של הליכוד ושל נתניהו תמונות וסרטונים של ראש הממשלה עם חיילי צה"ל, שצולמו בתקופה של 90 יום לפני הבחירות. 

 


הפופולריים