גנץ ולפיד שוקלים רוטציה בראשות הממשלה

גנץ ולפיד שוקלים רוטציה בראשות הממשלה
המגעים בין ראשי יש עתיד וחוסן לישראל נמשכים, והשניים נפגשים בארבע עיניים, נמשך הלחץ על אשכנזי שעדיין מתלבט. עדינה בר שלום נפגשה עם לפיד - ותיפגש עמו שוב בשבוע הבא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ולפיד
צילום: הדס פרוש וגילי יערי, פלאש 90

במגעים המתמשכים לאיחוד רשימות בין יש עתיד לחוסן ישראל, נשקלת גם האפשרות לרוטציה בין יאיר לפיד ובני גנץ בראשות הממשלה – כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. הפגישות בין גנץ ולפיד מתקיימות בארבע עיניים, כאשר אלעזר שטרן משמש איש קשר.

גם הלחץ על גבי אשכנזי להצטרף לפוליטיקה נמשך. אשכנזי עדיין מתלבט, שכן הוא רוצה לבוא כשהוא יודע שיביא להחלפת השלטון, אך בחוסן לישראל וביש עתיד מצננים דווקא את האפשרות לחיבור בין המפלגות. 

על רקע הדברים, יו"ר יש עתיד נפגש גם עם עדינה בר שלום, העומדת בראש מפלגת אחי ישראלי. בשבוע הבא צפויים השניים להיפגש פעם נוספת. בשבוע שעבר נפגשה בתו של הרב עובדיה יוסף גם עם גנץ.

בסקר כאן חדשות שפורסם אמש, עלה כי במקרה של רשימה מאוחדת בין חוסן לישראל ויש עתיד בראשותו של גנץ, יווצר תיקו של 35 מנדטים בין המפלגה ובין הליכוד. בסקר עלה כי הליכוד מקבלת 32 מנדטים, ואילו חוסן לישראל 22. יש עתיד התחזקה מעט מהסקר הקודם ושבה לקבל 11 מנדטים.

מהסקר, שכלל 718 נשאלים, עולה כי גם מקרה של תיקו בין הליכוד וחוסן לישראל לא ישנה את מצב הגושים. גוש הימין-חרדים נשאר ביתרון עם 65 מנדטים – וגוש המרכז-שמאל עם 47 בלבד. גם יתווספו אליו המפלגות הערביות, לא נוצרת תמונת ניצחון לרמטכ"ל לשעבר. בכל התרחישים נע גוש הימין בין 63 ל-65 מנדטים. גוש המרכז בין 33 ל-35 מנדטים וגוש השמאל מקבל בין 20 ל-23 מנדטים בלבד.


הפופולריים