כבל: מצפה שמתפקדי העבודה יבחרו בי כפי שבליכוד תמכו בסער

כבל: מצפה שבעבודה יבחרו בי כפי שתמכו בסער
חבר הכנסת שגורש מצילום כתבה על המפלגה: "כשאמרו לי שאני לא רצוי בביתי ואין לי מקום ברשימה של שמונה ועשרה מנדטים - איני מבין על מה"; שיחות רבות בין ראשי מרצ בהווה ובעבר לבין בכירים בעבודה על אפשרות ליצירת מערך כבעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתן כבל בדיון בכנסת, דצמבר 2018
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפריימריז בעבודה: ח"כ איתן כבל אמר הבוקר (שישי) כי אף שיושב ראש מפלגתו, אבי גבאי, מחרים אותו, הוא מצפה מחבריו שיסייעו לו להיבחר כפי שחברי הליכוד הצביעו בעד גדעון סער נגד עמדת ראש הממשלה בנימין נתניהו. "יש מי שלא רוצה אותי בתוך הבית", אמר. "כשאמרו לי שאני לא רצוי בביתי ואין לי מקום ברשימה של שמונה ועשרה מנדטים - איני מבין על מה".

בריאיון ליעקב אחימאיר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', אמר כבל כי קרא בעבר להחלפת גבאי כדי לשים את המראה מול הפנים. הוא הוסיף כי ייתכן והיה צריך לתת ליושב ראש הקודם יצחק הרצוג עוד סיכוי לעמוד בראש המפלגה במקום להדיחו. "אנחנו מחליפים ראשי מפלגות כי אנחנו מפסידים. יש חוקה במפלגה שקובעת שעורכים בחירות פנימיות אחרי בחירות, אולי צריך לשנות את זה", אמר. הוא הוסיף כי "מפלגת העבודה ותנועת העבודה גדולים ממני ומאבי גבאי, עכשיו נלחמים על כל חבר כדי שנעבור את אחוז החסימה", אמר.


כבל התייחס לאירוע שבו גורש מבית המפלגה במהלך צילום כתבה לטלוויזיה: "קשה לי, גורשתי מבית מפלגת העבודה. נותרתי האחרון שגדל בבית בכל שלביו ולא עזב אותו אפילו יום אחד".

גורמים בעבודה מביעים חשש בימים האחרונים שההידרדרות בסקרים תביא בסופו של דבר את המפלגה, אם המצב יישאר כפי שהוא, להיעלמות מהמפה הפוליטית נוכח העובדה שמצביעי המפלגה יבחרו ב-9 באפריל במפלגות אחרות שלדעתם יוכלו להביא להחלפת השלטון.

יש שיחות רבות בין ראשי מרצ בהווה ובעבר ליצירת מערך משותף בין המפלגות, כפי שהיה בעבר. אחת משתי המפלגות עלולה להיפלט מהכנסת, ואולי אף שתיהן: מרצ מקבלת בסקרים האחרונים 5-4 מנדטים, ואילו העבודה 6-5. התנועה של ציפי לבני, שמשתייכת למחנה זה, אינה עוברת את אחוז החסימה בסקרים האחרונים.

בהכנת הידיעה השתתף יואב קרקובסקי

הפופולריים