"ביבי חביבי, הכוח אצלנו": פעיל הליכוד שהעז לצאת נגד נתניהו

"ביבי, הכוח אצלנו": פעיל הליכוד שיצא נגד רה"מ
מיהם האנשים שהביאו את גדעון סער לחמישייה הראשונה בליכוד? חיליק אטיאס הוא אחד מהם, וככה הוא עשה את זה | סיפורים מכאן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיליק אטיאס
צילום:

"מה הוא עשה בליכוד"?

- "מי, גדעון? גדעון מספר אחת. הוא הולך להיות ראש ממשלה, מה אתה רוצה".

"הוא עזב את הליכוד, ועמד על הפסים והתחמם כדי להיות אלטרנטיבה לביבי. מי שהולך עם גדעון סער שם אצבע בעין לראש הממשלה".

- "אדוני, אתה יומיים בליכוד אתה, מה אתה מדבר שטויות? אני אוהב את ראש הממשלה יותר ממך"!

השבוע נערכו הפריימריז בליכוד, והוויכוח הזה הוא העניין כולו. אלה היו אמורות להיות בחירות פנימיות די משעממות. אחרי הכול, לראש הממשלה בנימין נתניהו אין באמת מתחרים, בכירי הליכוד ידועים לכל, וחוץ מכמה שינויים בעשיריות השניות או השלישיות לא צפינו שינוי גדול במפלגת השלטון.

אבל לקראת הפריימריז, נתניהו סיפר שהגיעו אליו ידיעות על כך שגדעון סער מתכנן הפיכה בתוך הליכוד, וינסה לנצל את כתב האישום שיוגש או לא כדי להיות ראש הממשלה. וכך, בשנייה אחת הפך נתניהו את סער לנושא הכי חם בפריימריז. הפוקדים והמתפקדים בליכוד נאלצו לבחור צד, בין מי שמאמין לראש הממשלה ולבין מי שלא.

"כמה שיותר לדחוף את גדעון למעלה למה רוצים לחסל אותו. אתה הולך לאור עקיבא אישית, לא יעזור לך כלום. רק גדעון, לא לתת לאף אחר שינסה להשפיע. תשמע יעקב, אל תסמוך על דיבורים, צריך להסתכל בטפסים, לראות שרושמים את גדעון סער, עכשיו קבלתי כמה טלפונים שקיבלו הוראה למחוק את גדעון מהרשימות".

(חיליק בשיחת טלפון עם יעקב אדרי, ראש עיריית אור עקיבא)

חיליק אטיאס הוא חבר מרכז ליכוד כבר יותר מ-30 שנה. הוא מעיד על עצמו שהוא אוהב את ראש הממשלה, לא מפריעות לו חקירות, סיגרים או חמגשיות. מהבחינה הזו, הוא כמו כל פעיל ליכוד נאמן, שסבור שהתקשורת רודפת את נתניהו, ומעבר להכל, הוא אומר, גם אם חלק מהדברים שאומרים הם נכונים, נתניהו הוא עדיין ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה למדינת ישראל. אבל הפעם נתניהו הכריח אותו לבחור צד.

חיליק הוא לא היחיד. פגשתי לא מעט חברי מרכז שחושבים שהפעם נתניהו הגזים. האובססיה של ראש הממשלה עם סער, הם אומרים, יכולה להזיק להם בבחירות - ולזה הם לא מוכנים. סער הוא לא מהשמאל, מבחינתם הוא אחד מהם. הסיסמה שנשמעה לאורך כל היום היא: אוהבים את נתניהו - מצביעים סער.

אטיאס עצמו בילה כל היום בנסיעה מקלפי לקלפי כדי לוודא שכל המתפקדים שלו – לטענתו מאות שמקושרים לעוד מאות, מצביעים סער. לקראת הערב חיליק כבר מוכן להודות, הסיבה שהפריימריז האלה חשובים כל כך, היא מכיוון שהבחירות האלה הם על היום שאחרי נתניהו.

האם מה שקורה עכשיו זו הצהרת כוונות או הכנת הקרקע ליום של אחרי?

"בנימין נתניהו יצטרך יום אחד או לפרוש או באיזשהו שלב יתמודד שוב, אחרי זה, תשמע..."

אנחנו עוברים עבירה כשאנחנו אומרים גדעון סער רוצה להיות ראש הממשלה?

אנחנו החיילים של גדעון סער, ונעזור לו ואני מקווה בעזרת השם שיהיה שר בכיר ונראה אותו בעתיד ראש ממשלה אם הוא ירצה.

אתה רוצה?

"אני מאוד רוצה".

הפופולריים