התקררות בשיחות בין גנץ ללפיד, התחממות מול אשכנזי

התקררות בשיחות גנץ-לפיד, התחממות מול אשכנזי
הערכה ביש עתיד: גנץ מעדיף חיבור עם אורלי לוי אבקסיס על פניהם; כאוס במטה מפלגת הליכוד, ומתקפה בוטה של נתניהו נגד גנץ; והאם מתקדמים המגעים לחיבור בין מפלגת העבודה למרצ? יואב קרקובסקי מסכם את השבוע במערכת הפוליטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ולפיד
צילום: הדס פרוש וגילי יערי, פלאש 90

האם יהיה חיבור במרכז לקראת מועד הגשת הרשימות לכנסת הבאה? במפלגת יש עתיד מעריכים כי במפלגת חוסן לישראל של בני גנץ היו מעדיפים חיבור עם מפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס, כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע. המגעים בין הגורמים נמשכים, אך גורמים ביש עתיד אומרים: המסרים של חוסן לישראל מעורפלים. 


ביש עתיד הוסיפו כי התשובות מחוסן לישראל בשורה של נושאים, שביניהם שאלת הישיבה בקואליציה, העברת חוק הגיוס, תיקון חוק הלאום  – עמומים ולא ברורים. במקביל, מתחמם ערוץ השיחות בין גנץ לבין הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. 

בחוסן לישראל ביצעו בעת האחרונה בדיקות עומק: מה מקדם את החלפת השלטון – חיבור שמביא מפלגה גדולה או העדפת בניית גוש קואליציוני ללא חיבורים.

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בתוך כך, ראש הממשלה בנימין נתניהו מרכז קמפיין אנטי-גנץ: נתניהו העלה היום פוסט "פייק ידיעה" מאתר סרוגים, שבו מואשם גנץ בהקמת קואליציה עם ערבים. במטה מפלגת הליכוד שורר בימים אלה בלבול: אירוע השקת הרשימה והקמפיין של המפלגה נקבע ליום שלישי, ובוטל כעבור שעה בשל נסיעה מדינית – אווירה של כאוס בקמפיין הליכוד.

ומה קורה בצד השמאלי של המפה הפוליטית? גורמים בעבודה ובמרצ מקדמים חיבור בין המפלגות – מתוך החשש שאחת מהן לא תחצה את אחוז החסימה. ותיקי שתי המפלגות מנסים להביא לחיבור כזה – למרות התנגדותו של יו"ר העבודה אבי גבאי למהלך. לאחר הפריימריז בשתי המפלגות בשבוע הבא יישאר חלון זמן צר למימוש הרעיון.

סקרים פנימיים שעשו בשתי המפלגות מביאים רשימה מאוחדת ל-12 מנדטים. בין היתר, מוזכרים שלי יחימוביץ' ועמיר פרץ כמי שיכולים להוביל חיבור כזה – כרגע שניהם מסרבים להוביל את המהלך.

הפופולריים