ח"כ מאיר כהן: "יעלון עשה מסע שופינג של פוליטיקאי דרגה ח'"

"יעלון עשה מסע שופינג של פוליטיקאי דרגה ח'"
בעוד שהמגעים בין יש עתיד לחוסן לישראל נמשכים, ח"כ ממפלגתו של לפיד תקף בחריפות את מי שנמצא כעת במקום השני של בני גנץ. "אם היה מקבל את מה שהוא רוצה, יעלון היה הולך אחרי לפיד בכל הכוח", אמר כהן באירוע שבתרבות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

על רקע דיווחים על חיבור אפשרי בין מפלגת יש עתיד ומפלגתו של בני גנץ חוסן לישראל, ח"כ ממפלגתו של יאיר לפיד תקף היום (שבת) בחריפות את מי שלא מזמן חבר לגנץ ונמצא במקום השני ברשימה שלו - יו"ר מפלגת תל"ם משה יעלון. באירוע שבתרבות בבאר שבע אמר כהן: "יעלון עשה מסע שופינג של פוליטיקאי דרגה ח'".


את הדברים אמר כהן בתגובה לדברים שאמר הרמטכ"ל לשעבר אתמול באירוע בבית שמש, על כך שלא ראוי שלפיד יהיה מספר 1. "אני לא רוצה להיכנס לפרטים", אמר כהן, "אבל הוא עשה משסעה שופינג מביך, כולל אצלנו לפני חודשיים. הוא אומר שהוא בא עם פוליטיקה חדשה, והוא צריך להתבייש.

"אם היה מקבל את מה שהיה רוצה, הוא היה הולך אחרי לפיד בכל כוחו. ברגע שאמרנו לו לא – הוא אומר שלפיד לא מתאים להיות מספר 1".

בתגובה לדברים, מטעמו של יעלון נמסר כי ״חבל שיש כאלה ביש עתיד שנלחצים ומפיצים כזבים. יעלון לא ביקש להצטרף ליש עתיד, השיח עסק אך ורק בבחינת אפשרות לחיבורים בין מפלגות. נקווה שמאיר כהן יפנים: יש עתיד בחיבורים - אין עתיד בשקרים״.

מ״חוסן לישראל - תל״ם״ נמסר בתגובה: ״חבל שיש כאלה ביש עתיד שנלחצים ומפיצים כזבים. יעלון לא ביקש להצטרף ליש עתיד, השיח עסק אך ורק בבחינת אפשרות לחיבורים בין מפלגות. נקווה שמאיר כהן יפנים - 'יש עתיד בחיבורים - אין עתיד בשקרים'״.

באירוע בבאר שבע התייחס ח"כ כהן גם לאפשרות שיש עתיד תשב בממשלה עם בנימין נתניהו: "לא נשב בממשלתו של נתניהו, שייצא החוצה ויטפל בכתב האישום שלו, ואם הכל בסדר שיחזור. לא נחכה לשימוע, ברגע שהפרקליטות תגיד כתב אישום – לא נשב. מצפה שגם גנץ יגיד את זה".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ביש עתיד מעריכים שבחוסן לישראל היו מעדיפים חיבור עם מפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס. המגעים בין הצדדים עדיין נמשכים, אך גורמים ביש עתיד אומרים: המסרים של חוסן לישראל מעורפלים. 


ביש עתיד הוסיפו כי התשובות מחוסן לישראל בשורה של נושאים, שביניהם שאלת הישיבה בקואליציה, העברת חוק הגיוס, תיקון חוק הלאום – עמומים ולא ברורים. במקביל, מתחמם ערוץ השיחות בין גנץ לבין הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

הפופולריים