פיצוץ במגעים בין פרץ לסמוטריץ', קשיים גם במו"מ לאיחוד חרדי

פיצוץ במגעים בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי
פגישה בין צוותי המשא ומתן של הבית היהודי ושל האיחוד הלאומי הופסקה אחרי 5 דקות בלבד, ולא נקבעה אחת נוספת להמשך • קשיים נרשמו גם במגעים לאיחוד בין ש"ס ליהדות התורה, עקב מחלוקת סביב סדר המקומות ברשימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

פיצוץ במגעים לאיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי: הפגישה הערב (שבת) בין צוותי המשא ומתן ממפלגותיהם של הרב רפי פרץ לזו של בצלאל סמוטריץ' הופסקה אחרי חמש דקות בלבד, והמשא ומתן בין הצדדים עלה על שרטון. נכון לעכשיו אין כלל מגעים וגם לא נקבעה פגישה להמשך.

מהבית היהודי נמסר: "המו"מ עם האיחוד הלאומי הגיע הערב למבוי סתום. הבית היהודי נערך כבר הערב לריצה עצמאית וממשיך לבחון אפשרויות נוספות".

יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ', הגיב אף הוא: "ניהלתי שיח ארוך עם הרב רפי פרץ במטרה להגיע להסכמה. לצערי הרב, בצאת השבת הוא הודיע לי שהחליט לסגת מההסכמה לבסיס שוויוני והנהגה משותפת. בשלב הזה המשא ומתן הגיע למבוי סתום. אני מתכוון להמשיך לעשות הכול כדי להגיע לרשימה רחבה של כל מרכיבי הציונות הדתית והימין האמיתי, גם אם נראה שבעת הזו האפשרות להשתלב בליכוד כסרח עודף נראת קורצת יותר לאנשי הבית היהודי".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

היום פורסם בחדשות השבת בכאן 11 על קשיים גם במגעים לאיחוד המפלגות החרדיות ש"ס ויהדות התורה. הסיבה היא מחלוקת סביב סדר המקומות ברשימה. יהדות התורה חוששת לאבד ח"כים בריצה משותפת לטובת ש"ס.

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, צפוי להתייחס לאפשרות של איחוד חרדי מחר בפתיחת הקמפיין של המפלגה בבת ים. לפי גורמים המעורבים בנושא, המילה האחרונה תיאמר רק עם הגשת הרשימות. הקמפיין של ש"ס לא צפוי לפנות רק לחרדים, אלא גם לציבור המסורתי ולקהל המזוהה עם הליכוד.


לפני כשבוע פורסם בחדשות הערב כי סמוטריץ' צפוי לוותר על המקום הראשון ברשימה המאוחדת עם הבית היהודי לטובת הרב רפי פרץ. זאת כדי לאפשר לחיבור בין המפלגות להתקיים, כך לפי בכירים במערכת הפוליטית.

בין הרעיונות שיובליו לאיחוד בין המפלגות, ישנה אפשרות לתת לסמוטריץ' תפקיד בכיר אם המפלגה תצטרף לממשלה הבאה, כדי להקל עליו לוותר על המקום הראשון. המגעים צפויים לתפוס תאוצה בימים הקרובים לאחר ההמלצה על פרץ לתפקיד היו"ר.

הפופולריים