דרעי החליט: ש״ס תרוץ לבד, אין איחוד חרדי לפני הבחירות

דרעי: ש״ס תרוץ לבד, אין איחוד לפני הבחירות
בכנס ש"ס אמר יו"ר התנועה: "הספרדים יצביעו לש״ס והאשכנזים ליהדות התורה. ככה נמקסם את הכוח". דרעי גם הביע תמיכה בראש הממשלה: "צריך להודות לה׳ שמי שהיה ליד ההגה היה בנימין נתניהו ולא מישהו אחר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: יונתן ינדל, פלאש 90

ש"ס תרוץ לבד ולא יהיה איחוד חרדי לפני הבחירות, כך החליט יו"ר התנועה אריה דרעי. בכנס פתיחת הקמפיין של ש"ס אמר הערב (א') שר הפנים: "היה לנו שיתוף פעולה מדהים בקדנציה האחרונה עם יהדות התורה וזה יימשך גם בקדנציה הבאה. אני קורא מכאן לליצמן וגפני, בואו נכנס אחרי הגשת הרשימות את שלושת מועצות חכמי וגדולי התורה ונצא בקריאה משותפת לכל הציבור להצביע רק למפלגות החרדיות, הספרדים לש״ס והאשכנזים ליהדות התורה. ככה נמקסם את הכוח".


בהמשך החמיא דרעי לראש הממשלה בנימין נתניהו ותקף את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד ואת שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן. בהתייחס לנתניהו אמר דרעי: "ראש ממשלה זה התפקיד הכי קשה בעולם. היום אני שומע את כל השרים כל אחד משכנע שהוא המתאים להיות ראש הממשלה. צריך להודות לה׳ שמי שהיה ליד ההגה היה בנימין נתניהו ולא מישהו אחר. אני רואה אותו בקבינט ובקבלת החלטות בנושאים המדיניים והביטחוניים, כמה נחישות והקשבה, הוא הפך להיות אחד המנהיגים החשובים ביותר בעולם".

בנוגע ללפיד אמר דרעי: "לפני ארבע שנים היה אדם בשם יאיר לפיד שרצה לשקם אותי. אני רוצה לספר לך לפיד מה נהיה עם השיקום שלי. לקחנו 650 מיליון שקלים והורדנו את מחירי התחבורה הציבורית. אז אמנם הציבור שלך לא נוסע באוטובוסים אבל הציבור שלנו כן".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

בהמשך התייחס דרעי במרומז לאביגדור ליברמן ואמר: ״יהודים רוסים קיימו את התורה במסירות נפש בברית המועצות וכשהייתה להם הזדמנות הם עלו לארץ ישראל, בשביל מה? בשביל ללכת ולפתוח חנויות באשדוד בשבת? זה היה החלום שלהם?".

הפופולריים