בגלל אי סדרים בפריימריז: מבקר הליכוד הגיש בקשה לספירה חוזרת

הפריימריז בליכוד: הוגשה בקשה לספירה חוזרת
שי גלילי העביר מכתב בו פירט על אירועים בעייתיים בבחירות המקדימות: תוצאות בכמה קלפיות לא הועברו למחשב המרכזי, ומועמד קיבל יותר קולות מכמות המצביעים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קלפי בפריימריז בליכוד
צילום: צילום: תומר שונם הלוי, פלאש 90

מבקר מפלגת הליכוד, שי גלילי, העביר הבוקר (שני) מכתב לוועדת הבחירות של המפלגה וקרא לספור מחדש את הקולות בפריימריז שנערכו בשבוע שעבר. זאת בעקבות אי סדרים שהתגלו בכמה קלפיות ברחבי הארץ. בין היתר, ישנן קלפיות שלא נספרו כלל, וכאלה בהן קיבל מועמד יותר קולות מאשר מספר המצביעים בפועל.

גלילי פירט במכתבו כי בכמה קלפיות במועצה האזורית גלבוע וביישוב כסרא סמיע לא הוזנו התוצאות למחשב המרכזי, ולא נמנו בתוצאות הסופיות. בנוסף, בקלפי בבני ברק קיבלה מירי רגב 274 קולות, כשמספר המצביעים באותה קלפי עמד על 60 בלבד. בקריית מלאכי זכה גלנט ל-640 קולות על אף שבקלפי הצביעו 60 אנשים בלבד.

בקלפי במצפה יריחו הצביעו בפריימריז בשבוע שעבר 153 מצביעים. למרות זאת, השר יולי אדלשטיין זכה ל- 161 קולות, השר אופיר אקוניס קיבל 229 קולות, השר זאב אלקין 164 קולות וסגנית השר ציפי חוטובלי זכתה ל- 167 קולות.

בנוסף לכך, נטען שמספר הקולות של כלל מועמדי המחוזות עמד על 15,349 קולות. זאת בזמן שכל חבר מרכז היה מחויב להצביע לחמישה מועמדים, לא פחות ולא יותר.

סוהיל מרג'יה, חבר מרכז הליכוד ביפיע, בו קיבלו 12 מועמדים שונים בדיוק 162 קולות, כמספר המצביעים, אמר בריאיון לתכנית "קלמן ליברמן" כי "המפקד בכפר הוא משפחתי. יש ארבעה חברי מרכז שבוחרים את הרשימה הארצית. מי שמגיע להצביע, מקבל את רשימת המומלצים ומכניס אותה למעטפה".

האזינו לריאיון עם סוהיל מרג'יה

הפופולריים