נתניהו: "לא אלך לממשלה עם בני גנץ, ארכיב קודם כל ממשלת ממשלת ימין"

רה"מ: לא אלך לממשלה עם גנץ, ארכיב ממשלת ימין
בפגישה עם מובילי דעה בציונות הדתית אמר רה"מ כי מפלגות הימין חייבות להתאחד כדי להציל 7-6 מנדטים לגוש. בתוך כך, הנחה נתניהו להקליד מחדש את סיכומי כל הקלפיות בפריימריז בליכוד בעקבות חשדות לאי סדרים בהליך הבחירות המקדימות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בפגישה עם גורמים בציונות הדתית
צילום:

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) כי לא ילך לממשלה עם בני גנץ אלא ירכיב קודם כל ממשלת ליכוד לאומית, ממשלת ימין. בפגישה בירושלים עם מובילי דעה בציונות הדתית קרא נתניהו למפלגות הבית היהודי, עוצמה לישראל, מפלגתו של אלי ישי, והאיחוד הלאומי להתאחד. זאת, כדי להציל כלשונו, 6-7 מנדטים לגוש הימין."אסור לאבד את הקולות האלה, כי בסוף זה או ממשלת שמאל או ממשלת ימין. הפיצול בימין יביא בהכרח להפסד בבחירות".

נתניהו ציין כי זו הסיבה שהוא מקיים את הפגישה ולכן הוא אף מקיים שיחות טלפון ופגישות עם כל ראשי המפלגות הללו "כדי להתאחד ולהתחבר. אף אחד מהם לא עובר את אחוז החסימה, חיבור ביניהם יביא 6-7 מנדטים לפחות. חיבור של אחד מהם עם הליכוד לא מוסיף מנדטים בסקרים שלנו ולכן זה לא משיג את המטרה".

בתוך כך הורה נתניהו הערב להקליד מחדש את סיכומי כל הקלפיות שנספרו בבחירות המקדימות בליכוד. זאת על רקע החשדות שעלו לאי סדרים בהליך הפריימריז ובספירת הקולות בכמה מהקלפיות ברחבי הארץ וכדי להבטיח שהתוצאות שיתקבלו תהיינה מדוייקות.

הבוקר העביר מבקר מפלגת הליכוד, שי גלילי, מכתב לוועדת הבחירות של המפלגה וקרא לספור מחדש את הקולות בפריימריז שנערכו בשבוע שעבר. מדובר בין השאר, בקלפיות שלא נספרו כלל, ובכאלה שבהן קיבל מועמד יותר קולות מאשר מספר המצביעים בפועל.

גלילי פירט במכתבו כי בכמה קלפיות במועצה האזורית גלבוע וביישוב כסרא סמיע לא הוזנו התוצאות למחשב המרכזי, ולא נמנו בתוצאות הסופיות. בנוסף, בקלפי בבני ברק קיבלה מירי רגב 274 קולות, כשמספר המצביעים באותה קלפי עמד על 60 בלבד. בקריית מלאכי זכה גלנט ל-640 קולות על אף שבקלפי הצביעו 60 אנשים בלבד.

הפופולריים