נתניהו נגד בנט ושקד: לא נאה להשתמש במפלגה ולזרוק אותה

נתניהו על בנט ושקד: לא נאה לזרוק מפלגה
ראש הממשלה נפגש עם עיתונאים בכירים בציונות הדתית ואמר כי המהלך של בנט ושקד יצר סימן שאלה על הבית היהודי והוא לא עובד. התקדמות במו"מ בין האיחוד הלאומי והבית היהודי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו בפגישה עם גורמים בציונות הדתית
צילום:

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תקף הערב את ראשי הימין החדש, השרים נפתלי בנט ואיילת שקד ואמר על עזיבתם את הבית היהודי כי "לא נאה לקחת מפלגה, להשתמש בה ולזרוק אותה". בהקלטות שהגיעו לידי כאן חדשות נשמע ראש הממשלה כשהוא אומר: ״המהלך של בנט ושקד יצר סימן שאלה על הבית היהודי והוא באמת לא עובד. לדעתי לא היה צריך לעשות את זה. לא נאה לעשות את זה. לקחת מפלגה להשתמש בה ולזרוק אותה". הדברים נאמרו בפגישה עם עיתונאים בכירים בציונות הדתית. נתניהו ציין כי "צריך להביא לאיחוד בימין כדי להציל את המחנה הלאומי מכליה״. 


ראש הממשלה הוסיף כי לא ילך לממשלה עם בני גנץ אלא ירכיב קודם כל ממשלת ליכוד לאומית, "ממשלת ימין". הוא קרא למפלגות הבית היהודי, עוצמה לישראל, מפלגתו של אלי ישי, והאיחוד הלאומי להתאחד. זאת, כדי להציל כלשונו, 6-7 מנדטים לגוש הימין."אסור לאבד את הקולות האלה, כי בסוף זה או ממשלת שמאל או ממשלת ימין. הפיצול בימין יביא בהכרח להפסד בבחירות".

ובתוך כך, נרשמה הערב התקדמות במגעים בין צוותי המשא ומתן של מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי בכמה נושאים. הצוותים סכמו להמשיך המגעים מחר בבוקר כדי להגיע בהקדם להסכם מלא וסופי, ולהביא בשורה של אחדות לציונות הדתית ולמחנה הלאומי.


בד בבד, לנוכח הדשדוש עד כה במגעים בין המפלגות פנו בבית היהודי ליו"ר מפלגת יחד, אלי ישי. יו"ר הבית היהודי, הרב רפי פרץ, כבר שוחח עמו בטלפון ופגישה צפויה להתקיים השבוע בין הצדדים. המהלך אמור להפעיל לחץ על יו"ר האיחוד הלאומי, בצלאל סמוטריץ, והאיחוד הלאומי לרדת מהדרישות שהעלו במשא ומתן.

הפופולריים