כפי שנחשף בכאן חדשות: העבודה יוצאת לקמפיין מדיני

אחרי הפריימריז: העבודה תצא בקמפיין מדיני
לאחר שפורסם כי בכוונת המפלגה להצניע באופן יחסי את הנושא בקמפיין הבחירות שלה - העבודה מבהירה את עמדתה יממה לאחר הפריימריז: "מאמינים בהיפרדות מהפלסטינים על בסיס פתרון של שתי מדינות לשני עמים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המועמדים לכנסת העבודה
צילום: גילי יערי, פלאש 90

אחרי הפריימריז - מפלגת העבודה משנה כיוון ויוצאת בקמפיין מדיני. זאת, כשבוע לאחר שפורסם שבכוונת המפלגה להצניע יחסית את הנושא המדיני בקמפיין הבחירות שלה. בהודעה שפרסמה מפלגת העבודה, נטען כי מאז ומעולם הניפה את הדגל המדיני-ביטחוני, לצד הדגל החברתי-כלכלי. "העמדה שלנו חדה וברורה: אנחנו מאמינים בהיפרדות מהפלסטינים על בסיס פתרון של שתי מדינות לשני עמים", נכתב בהודעה. "הדרך שלנו ברורה ואנחנו חותרים למהפך שלטוני על מנת להקים ממשלה שתפסיק את הקיפאון המדיני".

בשבוע שעבר פורסם כי יו"ר המפלגה אבי גבאי טען בשיחות סגורות כי רבים בציבור כלל לא עוסקים בנושא המדיני: "תהליך השלום מעניין רק אנשים בני 50 פלוס. אליהם ציפי לבני מדברת כשהיא עוסקת בלי סוף בנושא הזה. אתם חושבים שלאנשים אכפת מהשאלה האם תהיה מדינה פלסטינית, כשאבו מאזן גם ככה לא רלוונטי ולא מגיע למו"מ? לכן נעסוק יותר במה שצריך לעשות עבור האזרחים, שזה נושאי דיור, יוקר מחיה, בריאות וחינוך".

המשפט שחוזר על עצמו באותן שיחות הוא "היחסים מול הפלסטינים לא תלויים רק בנו ולא רק אנחנו משפיעים עליהם. לעומת זאת, הנושא החברתי-כלכלי כן תלוי רק בנו ולכן נתמקד בו". אז נטען כי במפלגה לא מתכוונים להתעלם כליל מהנושא המדיני, אך בהשוואה למערכות בחירות קודמות הוא צפוי לתפוס הרבה פחות מקום, וזאת מתוך החלטה מודעת.

הפופולריים