ברק: לא מבקש לעצמי שום תפקיד, לא יהיה נכון להציע לי

ברק: לא מבקש שום תפקיד, לא יהיה נכון להציע לי
ראש הממשלה לשעבר פסל בריאיון לכאן רשת ב אפשרות שישתלב בעבודה: "מילאתי כבר את כל התפקידים, הדיון בי מזיק לסיכוי לייצר גוש" • גבאי לח"כים בעבודה: מעוניין מאוד בביטחוניסט למקום השני, אבל לא מוצא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוד ברק
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הבהיר היום (רביעי) שהוא אינו מבקש תפקיד במערכת הפוליטית לקראת הבחירות הקרובות. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב התייחס ברק לאפשרות שיצטרף למפלגת העבודה: "הייתי כבר בכל התפקידים, ולא בטוח שזה נכון להציע לי. לא חושב שהצורה הכי טובה בשבילי לעזור תהיה להיות במקום השני בעבודה. מעולם לא ביקשתי דבר, ובטח שלא אתחיל לבקש היום".

הירשמו לפוליטי-כאן, ערוץ הטלגרם של כאן חדשות לבחירות - כל העדכונים והפרשנויות

האזינו לריאיון המלא עם אהוד ברק בכאן רשת ב

לדברי ברק, יו"ר העבודה, אבי גבאי, כלל לא הציע לו להצטרף למפלגה ולשריין לו את המקום השני ברשימה לכנסת. "אני חושב שאני אחד האופוזיציונרים היחידים בשנתיים וחצי האחרונות. זה לא סוד שאני פועל ככל יכולתי כדי שייווצר גוש שישיג את שני הדברים - גם גוש חוסם של 61, וגם מפלגה בגודל של המפלגה של נתניהו או יותר גדולה", הסביר ראש הממשלה לשעבר. "כל דיון בי מקטין את הסיכוי שיתקיים הגוש ומזיק לסיכוי שזה יקרה".

ברק תקף את ראש הממשלה בעקבות הצהרתו אתמול בנוגע לפעילות הישראלית בסוריה, וקבע כי נתניהו "איבד את המעצורים ופוגע בביטחון". לטענתו, "הרהב נועד לשרת צרכים אישיים של בחירות, וגם התחמקות מאימת בית המשפט. את התוצאות של הרהב הזה נחטוף אולי אחרי. אנחנו מצויים בפני ברית משונה של אופורטוניסטים שחברו לקיצונים משיחיים גזעניים. הפרויקט המשותף שלהם מכריע אותם להתנפל על הדמוקרטיה הישראלית".

היום פורסם בכאן רשת ב כי יו"ר העבודה, אבי גבאי, שיתף ח"כים במפלגתו בכך שהוא היה רוצה לגייס דמות ביטחונית משמעותית ולשריין אותה במקום השני ברשימה לכנסת – אך הוא אינו מצליח למצוא אדם כזה. גבאי התייחס בגיחוך לאפשרות להתאחד שוב עם יו"ר התנועה, ציפי לבני. הוא סיפר בשיחתו עם הח"כים בהתלבטות שלו בין האפשרות להודיע כבר עכשיו על ביטול השריונים ברשימה, ובכך להוריד את התסיסה בתוך העבודה – או להמשיך לחפש דמות ביטחונית עד סגירת הרשימות.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לפרסום: "אנחנו שמחים על העניין הגובר סביב הנבחרת המצוינת של מפלגת העבודה. חברי מפלגת העבודה בחרו רשימת חברי כנסת מצוינים שמחויבים לשינוי ולמהפך שלטוני. זה היעד שלנו".

הפופולריים