סקר כאן חדשות: אחרי הפריימריז - העבודה מתחזקת

סקר כאן חדשות: אחרי הפריימריז - העבודה מתחזקת
רוב מצביעי חוסן לישראל מעדיפים שהמפלגה תישאר באופוזיציה אם נתניהו ירכיב את הממשלה. איחוד בין גנץ ללפיד מקבל 29 מנדטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סקר כאן חדשות
צילום: בלי

העבודה מתחזקת אחרי הפריימריז, הליכוד שומר על כוחו, כחלון על גבול אחוז החסימה והבית היהודי בראשות הרב הצבאי לשעבר רפי פרץ - לא עוברת את אחוז החסימה. בנוסף, רוב מצביעי חוסן לישראל בראשות בני גנץ מעדיפים שהמפלגה תישאר באופוזיציה אם בנימין נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה. כך עולה מסקר שנערך עבור תוכנית הבכורה של ירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. הסקר בוצע אמש (רביעי) על ידי חברת Direct Polls בקרב מדגם מייצג של 735 משתתפים באוכלוסייה הבוגרת היהודית והערבית בישראל – טעות הדגימה 3.5%.

מהסקר עולה כי אילו הבחירות היו נערכות היום, מפלגת העבודה הייתה מתחזקת וניצבת עם 11 מנדטים. מפלגת הליכוד בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו הייתה זוכה ב-30 מנדטים ושומרת על יציבות ואילו גנץ נחלש בשני מנדטים.

על פי תוצאות הסקר, חוסן לישראל ירדה מעט ועומדת על 20 מנדטים, ואילו הימין החדש התחזקה עם עשרה מושבים. ליש עתיד יהיו על פי הסקר 11 מנדטים - כמו בסקר הקודם שנערך לפני שבוע. גם יהדות התורה התחזקה ועלתה משישה לשבעה מנדטים, ואילו כולנו נותרה על סף אחוז החסימה עם ארבעה מנדטים בלבד. הרשימה המשותפת של איימן עודה ותע"ל של אחמד טיבי נמצאות בתיקו - כל אחת עם שישה מנדטים. 

אחרי כל אלה נמצאות ישראל ביתנו שתקבל שישה מנדטים, ש"ס עם חמישה ומרצ עם ארבעה. הבית היהודי והאיחוד הלאומי לא עברו את אחוז החסימה. גם התנועה של ציפי לבני, גשר של אורלי לוי-אבקסיס וארץ חדשה של אלדד יניב לא עוברות את אחוז החסימה. 

מה יקרה אם יתקיים חיבור בין גנץ ללפיד, שפורסם כי הם שוקלים רוטציה בראשות הממשלה, ובין המפלגות בציונות הדתית - הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית ומפלגת יחד? על פי הסקר, חיבורים כאלה יגיעו על חשבון המפלגה של בנט ושקד, ובעיקר על חשבונו של השר כחלון. 

במקרה של חיבורים אלה, הליכוד תתחזק ל-34 מנדטים והרשימה של חוסן לישראל ויש עתיד תקבל 29 מנדטים - שישה מנדטים פחות מהסקר הקודם. כולנו לא תעבור את אחוז החסימה, הימין החדש תקבל שמונה מנדטים ואילו העבודה תקבל 10 מנדטים. האיחוד בציונות הדתית יניב שבעה מנדטים. ליברמן יקבל חמישה מנדטים.

חיבור של גנץ לאורלי לוי-אבקסיס יוסיף שני מנדטים - 22 לרשימה משותפת. הסקר בדק גם היכן נמצא גנץ על הציר שבין ימין לשמאל: 21.64% חושבים כי יו"ר חוסן לישראל נמצא בשמאל ורק 4.41% חושבים שמפלגתו נמצאת בחלק הימני של המפה הפוליטית. 25.84% ממקמים את גנץ במרכז.

עוד על פי הסקר, רוב העונים (54.62%) חושבים שגנץ לא צריך להצטרף לממשלה בראשותו של נתניהו ולהיות באופוזיציה. 20.8% חושבים שעליו להיות שר ביטחון.

הפופולריים