דרעי: "נמליץ רק על נתניהו, צריך ראש ממשלה מנוסה"

"נמליץ רק על נתניהו, צריך ראש ממשלה מנוסה"
יו"ר ש"ס אמר בריאיון לירון דקל ועמית סגל כי המפלגות החרדיות ישקלו ריצה משותפת רק אם יהיה "איחוד גדול במרכז שמאל ואיחוד בימין". לדבריו, ללא איחודים - הבחירות למעשה הוכרעו. עוד טען דרעי כי איחוד בין גנץ ללפיד יביא את השניים אל האופוזיציה, והבהיר מה דעתו על יו"ר יש עתיד: "פוסל אותו כאדם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריה דרעי
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, אמר הבוקר (חמישי) כי מפלגתו תמליץ לנשיא המדינה רק על ראש הממשלה בנימין נתניהו להרכבת הממשלה הבאה. "הוא ראש ממשלה מצוין", אמר דרעי בריאיון לירון דקל ועמית סגל בכאן רשת ב. על יו"ר חוסן לישראל, בני גנץ, אמר דרעי: "רמטכ"ל בישראל זה אדם רב זכויות, אבל ראש ממשלה זה תפקיד אחר לגמרי. צריך מישהו מנוסה". 

לדברי דרעי, במקרה של חיבור בין בני גנץ ליאיר לפיד, "סיכוי סביר שהם לא ייכנסו לקואליציה הבאה". "לא ראיתי את לפיד חוזר בו מכל ההסתה נגד חרדים", הוסיף יו"ר ש"ס על יו"ר יש עתיד. "אני פוסל אותו כאדם, אי אפשר לחרף את החרדים ולשבת באותה ממשלה".

האזינו לריאיון המלא עם אריה דרעי בכאן רשת ב

בהמשך, התייחס יו"ר ש"ס להחלטתו לרוץ לבד ולהימנע מאיחוד חרדי בבחירות הקרובות, ואמר דרעי כי רעיון האיחוד עלה מגורמים לא פוליטיים. "יהדות התורה ואנחנו נמשיך לעבוד ביחד, אבל כל אחד ילך בדרכו. הדבר היחיד שיכול לשנות את העניין, זה אם יהיה איחוד גדול במרכז-שמאל. נתניהו לחץ עלינו שנתאחד". לדברי השר, אם לא יהיו איחודים בשבוע הבא - הבחירות למעשה הוכרעו. 

על המאמצים לאיחוד בימין, הכוללים את מפלגת יחד של אלי ישי, אמר כי יש ללמוד מהעבר ולא לאבד קולות. "על פניו, לא נראה שהמפלגות יכולות לעבור את אחוז החסימה לבד", אמר דרעי. "חשוב מאוד שהן יתאחדו. חבל שהקולות האלה ילכו, אבל אני לא מתערב בזה. אם יש אחרים שרוצים לקחת את אלי ישי – בבקשה. אני לא רוצה שאף אחד יתערב לי במפלגה".

בתחילת השבוע אמר דרעי בכנס פתיחת הקמפיין של ש"ס: "היה לנו שיתוף פעולה מדהים בקדנציה האחרונה עם יהדות התורה וזה יימשך גם בקדנציה הבאה. אני קורא מכאן לליצמן וגפני, בואו נכנס אחרי הגשת הרשימות את שלושת מועצות חכמי וגדולי התורה ונצא בקריאה משותפת לכל הציבור להצביע רק למפלגות החרדיות, הספרדים לש״ס והאשכנזים ליהדות התורה. ככה נמקסם את הכוח".

הפופולריים