מבקר הליכוד על אי-הסדרים: "מניח שזו הוראה מלמעלה"

מבקר הליכוד על אי-הסדרים: "מניח שזה מלמעלה"
שי גלילי הסביר בריאיון בכאן רשת ב שאין לו ראיות לכך שהייתה יד מכוונת מאחורי הטעויות בפריימריז, אך הוא עדיין מאמין שכך היה. לדבריו, "אסור להשלים עם טעויות כאלה. זה משנה את רצון הבוחר". האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פריימריז בליכוד
צילום: תומר שונם-הלוי, פלאש 90

מבקר מפלגת הליכוד, שי גלילי, התייחס היום (חמישי) לראשונה לאי-הסדרים בפריימריז במפלגה והסביר שאין ראיות לכך שמדובר בעבירה פלילית, אך הדגיש לגבי ההוראה להוציאו מחדר הספירה בליל הפריימריז: "אני מניח שזה הוראה מלמעלה". בריאיון לתמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב, אמר גלילי כי "התברר שאכן היו טעויות בהקלדה. חשבתי שהייתה יד מכוונת. מהיקף הטעויות לא שללתי תרחיש פלילי אך אין ראיות לכך, לא היה משהו מגמתי".

האזינו לריאיון עם שי גלילי בכאן רשת ב

"אסור להשלים עם טעויות כאלה, שיכולות להשפיע על כניסת ח"כים לכנסת. זה יכול היה לגרום לשינוי במפת הפרלמנט ואי אפשר לעבור על זה לסדר היום", המשיך גלילי. "זה משנה את רצון הבוחר ומעיב על חגיגת הדמוקרטיה".

הוא סיפר על התקרית בליל הבחירות המקדימות, שבה נמנעה ממנו הכניסה לחדר בו הוזנו תוצאות ההצבעה: "התוצאות החלו להגיע ומאבטחים במקום אמרו לי שקיבלו הוראה שאני לא יכול להיכנס לתוך חדר ההזנה, והם לא מתכוונים לתת לי להיכנס. פניתי לבית הדין של המפלגה כדי שיכנסו הרכב חירום ויקבלו החלטה במקום. עד שזה נעשה החליטו להכניס אותי".

"מי שמנע ממני את הכניסה הוא יו"ר ועדת הבחירות, השופט מנחם נאמן, בטענה שצריך להשאיר שטח סטרילי, כאילו אני אחד המועמדים", המשיך גלילי. "היה פה חוסר שיקול דעת, זה דבר שערורייתי, ולכן פניתי לבית הדין. ההחלטה נובעת מכך שאנשים לא אוהבים ביקורת, הוא לא רצה אותי בפנים כי ידע שייתכן שאעלה על פגמים כאלה ואחרים, לא רק בטפסים בהקלדה". הוא אף הוסיף כי אין זו הפעם הראשונה שבה נמנעת כניסתו לחדר הזנת התוצאות.

לפנות בוקר הסתיימה ההזנה החוזרת של תוצאות הפריימריז בליכוד. יולי אדלשטיין סיים במקום הראשון, אחריו ישראל כץ. השר לביטחון פנים גלעד ארדן נמצא במקום השלישי, בהפרש של קולות בודדים מגדעון סער.

אחריהם בצמרת הליכוד הגיעו מירי רגב, יריב לוין, יואב גלנט, ניר ברקת, גילה גמליאל ואבי דיכטר. בעשירייה השנייה זאב אלקין, חיים כץ, צחי הנגבי, אופיר אקוניס, יובל שטייניץ, ציפי חוטובלי, דוד אמסלם, אמיר אוחנה, יואב קיש ודוד ביטן.

הפופולריים