ארליך על ההסכם עם האיחוד הלאומי: "אנחנו הנשים נסגור את זה ב-5 דקות"

ארליך על האיחוד: "הנשים יסגרו הסכם ב-5 דקות"
המתמודדת שתתברג במקום השלישי בבית היהודי דיברה על המגעים עם סמוטריץ': "אנשים חושבים שאנחנו שני צדדים, אנחנו לא". היא עקצה את הימין החדש: "הם הליכוד ב'". הרב יעקב מדן - "מוכן שנרד מתחת לאחוז החסימה ולא נשב עם עוצמה יהודית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יפעת ארליך
צילום: בלי

העיתונאית יפעת ארליך, המתמודדת במקום השלישי במפלגת הבית היהודי, התייחסה היום (חמישי) לניסיון החיבור בין מפלגתה למפלגת האיחוד הלאומי. "אחים אנחנו. אם הגברים לא מצליחים להבין את הנקודה הזאת, אז אנחנו הנשים ניכנס לעניין - אורית ואני ניכנס לחדר סגור ותוך חמש דקות אנחנו סוגרות הסכם", אמרה ארליך בריאיון לליאת רגב בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם יפעת ארליך בכאן רשת ב

ארליך אמרה כי יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ, אישר הסכם טיוטה "אחרי ויתורים שהוא עשה", אך לדבריה הגיע מסרון, לא מיו"ר האיחוד הלאומי בצלאל סמוטריץ', שבו חזרו מכל ההסכמים וההבנות. "יש פה בעיה שאנשים חושבים שאנחנו שני צדדים, אנחנו לא", הדגישה ארליך.

העיתונאית, שהצטרפה למפלגה השבוע, דיברה גם על הימין החדש של נפתלי בנט ואיילת שקד, ואמרה כי היא רואה במפלגה ליכוד ב'. "מה ששקד ובנט עשו היה לגיטימי, אבל מנהיגים אמיתיים היו הולכים לליכוד, מקומה של שקד שם", אמרה וציינה כי יש משבר הנהגה במפלגה של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

סמוטריץ' כתב בחשבון הטוויטר שלו על המגעים: "להגינותה של הצעה במסגרת משא ומתן יש מבחן אחד בלבד - האם הצד השני מוכן לחתום על אותה הצעה בדיוק, רק הפוך. אני כבר שבוע עושה הכל כדי להגיע להסכמה כזו. לצערי לא מול הרב רפי ישירות, פשוט כי מאז יום חמישי שעבר אנשיו מסרבים לאפשר לו לשבת איתי ישירות. אמשיך בכך למרות זאת, פשוט כי יש לי אחריות גדולה לאחדות המחנה, בלי לקחת ללב ספינים לא הגונים שעושים לי על הראש".

"מוכן שנרד מתחת לאחוז החסימה ולא נשב עם עוצמה יהודית"

הרב יעקב מדן, ראש ישיבת הר הציון באלון שבות, התייחס למשבר סביב ניסיון האיחוד בין הבית היהודי לאיחוד הלאומי והדגיש כי הוא "חולק לחלוטין" על דרכה של מפלתו של עורך הדין איתמר בן גביר עוצמה יהודית. למרות זאת, הרב מדן ציין בריאיון לליאת רגב בכאן רשת ב כי "בדוחק ובלחץ בגלל הסיפור של אחוז החסימה אסכים (לחבור לעוצמה יהודית), אבל בתנאי בל יעבור".   

האזינו לריאיון המלא עם הרב יעקב מדן

"בבית או במשרד של איתמר בן גביר נמצאת תמונה של ברוך גולדשטיין, שירה למוות ב-29 ערבים במערת המכפלה. את הדברים האלה רואים בני נוער ואסור להסכים שבן נוער יגיע למסקנה שהדרך הזאת לגיטימית. אני מוכן שאנחנו נרד מתחת לאחוז החסימה ולא ניכנס עם עוצמה יהודית לפני שאיתמר בן גביר יוריד את התמונה הזאת ויקבל על עצמו שלא לתלות אותה מחדש", אמר הרב מדן והדגיש - "הנוער שלנו לא יעשה מעשים כאלה ויהיי מה".

לגבי החיבור עם האיחוד הלאומי ציין הרב כי אנשים ייאלצו לעבור גם על עקרונות. "לא בא בחשבון שמפלגה כל כך חשובה בציונות הדתית תימחק מהמפה הפוליטית. הרב פרץ עובד רק מתוך ניסיון להרים את הציונות הדתית. יש לי גם דעה טובה על סמוטריץ'. אני חושב שזה קורה מלחץ", אמר.

הרב מדן ציין כי אינו כועס על בנט ושקד. "אי אפשר להגיד שהם היו בלתי הוגנים. אני חושב שנפתלי בנט, היה הגון בעניין הזה ופעל ביושר וגם איילת שקד", אמר הרב בריאיון.

הפופולריים