"אין לי בעיה להיות בלי רגליים, אבל לא ככה": לואי מרגיש נבגד בגלל חוק הלאום

"שילמנו מחיר כבד": הדרוזי שעבר למחנה גנץ
לואי מרעי בן ה-36 נולד וגדל בחורפיש. בבחירות האחרונות הוא הצביע לבית היהודי, אך שינה כיוון בעקבות אישור חוק הלאום - ומכריז שיבחר הפעם בגנץ: "אגיד לילד שלי שהוא חייל סוג ב'?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לואי מרעי - כאן בוחרים
צילום: בלי

לואי מרעי בן 36, נולד וגדל בכפר חורפיש בצפון. הוא מעיד על עצמו שהוא נמנה על מצביעי הימין, שבכל מערכות הבחירות בהן השתתף הצביע ליכוד, ובבחירות האחרונות הצביע לבית היהודי. בעקבות חוק הלאום דעותיו השתנו ולאחר שבני גנץ הודיע שיפעל לתיקון החוק, החליט שהוא יצביע למפלגת חוסן לישראל.

"אין לי בעיה לחיות בלי רגליים, בלי עיניים, בלי ידיים, אבל זה קשה לי לחיות עם חוק כזה שעושה אותי שכיר חרב", הסביר מרעי. "זה שינה את הדעה שלי ואנחנו הולכים להצביע לבני גנץ. בעוד 20 שנה כשהילד שלי יתגייס עם החוק הזה, מה אני אגיד לו? שאתה חייל סוג ב'?".

לדברי מרעי, כ-80% מבני העדה הדרוזית יצביעו לגנץ מאותה הסיבה. בשנת 2001 התגייס מרעי לצה"ל וב-2002 עלה עם ההאמר שלו על מטען חבלה. הוא נפצע קשה ושתי רגליו נקטעו בבית החולים.

מרעי סיפר: "אני פתחתי את הדלת, קפצתי מההאמר והמשכתי להילחם עד הרגע האחרון. הכנתי את הרימונים שלי, אם באים לחטוף אותי, אני לא הייתי מוכן להיחטף ללבנון. הייתי מוכן להפעיל את הרימונים בשביל לא להכניס את המדינה לצרות. אני התגייסתי לצבא בגובה 1.90 מ' וחזרתי הביתה פחות ממטר. כמו שאני נלחמתי, שנפצעתי ונלחמתי למען המדינה, אני רוצה שהמדינה תחזיר לנו את זה".

מרעי סיפר עוד שבני גנץ שהיה אלוף פיקוד הצפון באותה תקופה, ליווה אותו בזמן השיקום ולכן הוא מאמין שגם "ילווה" אותו בתיקון חוק הלאום בניגוד לראש הממשלה בנימין נתניהו, אותו הוא מגדיר "פחדן".

הפופולריים